Trwa ładowanie...
ycipk-21mla1

Lekarz walczący z Jerzym Ziębą został przesłuchany. "To jest absurdalnie głupie i ośmieszające"

"Na to idą wasze podatki" - rozkłada ręce Dawid Ciemięga. To lekarz z Tychów, który walczy z antyszczepionkowcami i teoriami Jerzego Zięby. Znachor postanowił się bronić i wykorzystał charytatywną działalność młodego lekarza, by doprowadzić go na policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawid Ciemięga to uznany lekarz z Tychów
Dawid Ciemięga to uznany lekarz z Tychów (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-21mla1

"Zostałem przesłuchany na policji" - poinformował we wtorek na Facebooku Dawid Ciemięga. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie, z którego wynikało, że lekarz z Tychów może "narażać zdrowie dzieci w przychodni na choroby”.

Ciemięga twierdzi, że doniósł na niego Jerzy Zięba. Przedsiębiorca i propagator medycyny alternatywnej miał stwierdzić, że "Ciemięga ma styczność z ptakami i może przenosić na dzieci w przychodni bakterie, wirusy, grzyby i różne takie choroby".

ycipk-21mla1

"Na to idą Wasze podatki, a policja i prokuratura zamiast zajmować się przestępcami, rozpatruje chore fantazje starszego pana, który się już całkowicie poręczy puścił" - zauważył Ciemięga. I wyjaśnił, że od ponad 10 lat pomaga rannym miejskim ptakom.

Zobacz także: Andrzej Zybertowicz, doradca Andrzeja Dudy o konferencji bliskowschodniej w Warszawie

Jerzy Zięba chciał się odegrać na lekarzu

ycipk-21mla1

"Mam na koncie ponad 130 uratowanych skrzydlatych istnień, które pewnie do dziś cieszą się wolnością, zamiast umierać na ulicy ze złamanymi skrzydłami. Przez te ponad 10 lat włożyłem w to ogrom pracy i nie zażądałem ani 1 zł za to wszystko co zrobiłem, a mogłem" - podkreślił.

I zauważył, że uderzenie w niego przez jego działalność charytatywną jest "absurdalnie głupie i ośmieszające". Uznał, że to "wybitny dowód na to, jakim małym, sfrustrowanym, zawistnym i żałosnym człowiekiem jest Jerzy Zięba, jak trzeba nisko upaść, żeby posunąć się do czegoś takiego".

Ciemięga kilka miesięcy temu zawiadomił prokuraturę o tym, że Zięba go zniesławił. - Złożyłem bardzo dokładny materiał dowodowy wykazujący niebezpieczne działania tego człowieka [Jerzego Zięby – red.] oraz jego notoryczne oczernianie nas – lekarzy, szczególnie polskich pediatrów, studentów medycyny – powiedział lekarz z Tychów. Sprawa jest w toku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-21mla1
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21mla1

ycipk-21mla1
ycipk-21mla1