Trwa ładowanie...
d3l6tss
lekarz
17-05-2005 17:20

Lekarka-anestezjolog skazana na 8 lat zakazu wykonywania zawodu

Na półtora roku więzienia w zawieszeniu, osiem lat zakazu wykonywania zawodu i 3 lata zakazu uczestniczenia w operacjach laryngologicznych skaza Sąd Rejonowy w Poznaniu lekarkę-anestezjologa, której błąd przy
zabiegu usuwania migdałów spowodował trwałe kalectwo 5-letniego
dziecka.

d3l6tss
d3l6tss

Oskarżona sama poprosiła sąd o tzw. dobrowolne poddanie się karze. W porozumieniu z prokuraturą i rodzicami dziecka sąd zgodził się na to. Nakazał też oskarżonej wypłacenie rodzicom poszkodowanego 2,5 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

W maju 2004 roku w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Krysiewicza w Poznaniu 4-letni wówczas Mateusz został poddany zabiegowi usunięcia migdałów. Po zabiegu dziecko straciło przytomność, ustała akcja serca. Dziecko reanimowano i jak uznali biegli doszło do tzw. niedotlenienia mózgu. Zdaniem biegłych sądowych, to spowodowało, że od roku Mateusz nie widzi, nie słyszy i nie może chodzić. Stwierdzili oni też, że ustanie akcji serca, niedotlenienie mózgu, spowodowała zbyt duża dawka środka znieczulającego podana przez anestezjolog Mirosławę K.

Podczas śledztwa ustalono, że lekarka próbowała zatrzeć ślady swojego błędu w karcie szpitalnej dziecka, zmieniając ilość dawki środka znieczulającego na mniejszą.

Rodzice dziecka zapowiedzieli po ogłoszeniu wyroku, że na jego podstawie pozwą do sądu szpital o odszkodowanie i dożywotnią rentę. Chcą także, żeby szpital pokrył koszty leczenia dziecka w przypadku, gdyby wynaleziono metodę wyleczenia ich dziecka.

d3l6tss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l6tss
Więcej tematów