WP
WP

Legendarny statek "Dar Przemyśla" zostanie odbudowany

Henryk Jaskuła, pierwszy Polak, który samotnie opłynął Ziemię bez zawijania do portów i co najważniejsze przemyślanin od 53 lat, będzie ambasadorem odbudowy legendarnego "Daru Przemyśla" - zapowiadają "Super Nowości".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Pod patronatem tej gazety Przemyski Okręgowy Związek Żeglarski i władze Przemyśla otwierają konto, na które będzie można wpłacać pieniądze na odbudowę "Daru Przemyśla II". W maju 2009 r. - w 30 rocznicę wypłynięcia Jaskuły w świat - "Dar Przemyśla II" będzie pod pełnymi żaglami.

Wyczyn kapitana Jaskuły jest najwspanialszą rzeczą, jaką los ofiarował Podkarpaciu i Przemyślowi w ostatnich kilkudziesięciu latach - twierdzi Tomasz Kulawik, prezes przemyskiego OZŻ. Musimy odbudować jacht i nasz region znów zadziwi świat, jak to się udało przy okazji samotnego rejsu Jaskuły. 30 lat temu Przemyśl i Podkarpacie było na ustach całego świata. Takiej promocji nie można zmarnować.

Zdaniem Kulawika, żeby spełniło się największe marzenie 85- letniego legendarnego, jachtowego kapitana Żeglugi Wielkiej rodem z Przemyśla potrzebne jest pospolite ruszenie ludzi dobrej woli. Do odbudowy jachtu trzeba około pół miliona zł. Na początek wystarczy 50 tys. zł na zaliczkę, po wpłaceniu której, wybrana stocznia zbuduje jacht z laminatu do wiosny przyszłego roku.

WP

Marzę, że znów stanę na "Darze Przemyśla II - mówi Henryk Jaskuła, od soboty honorowy obywatel Przemyśla. To moje największe i jedyne marzenie.

W 2008 r. władze Przemyśla na pewno znajdą pieniądze na promocję idei odbudowy "Daru Przemyśla II" - twierdzi Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla. - W budżecie miasta na 2009 r. znajdzie się już konkretna suma na sam jacht.

Na odbudowanym "Darze Przemyśla II" w rejsy wypływałaby młodzież niepełnosprawna wspólnie z rówieśnikami sprawiającymi kłopoty wychowawcze - piszą "Super Nowości". (PAP)

Polub WP Wiadomości
WP
WP