Trwa ładowanie...
d4jvwrw

Legendarny piosenkarz i poeta Leonard Cohen nie żyje

• Legendarny kanadyjski poeta i piosenkarz Leonard Cohen nie żyje
• Informacja o śmierci 82-letniego artysty został zamieszczona na jego stronie na Facebooku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legendarny piosenkarz i poeta Leonard Cohen nie żyje
(PAP/EPA, Fot: SANDRO CAMPARDO)
d4jvwrw

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że zmarł legendarny poeta, twórca piosenek i artysta Leonard Cohen. Straciliśmy jednego z najbardziej cenionych i twórczych wizjonerów" - głosi oświadczenie na profilu piosenkarza. Jego autorzy informują, ze pogrzeb Leonarda Cohena odbędzie się w Los Angeles i że rodzina prosi o uszanowanie prywatności w okresie żałoby.

Informację o śmierci Leonarda Cohena potwierdziło jego wydawnictwo Sony Music Canada. "Leonard Cohen był niedoścignionym artystą, którego niepowtarzalna twórczość została doceniona przez pokolenia fanów i artystów" - napisali przedstawiciele firmy.

Podczas trwającej prawie pól wieku kariery piosenkarskiej Leonard Cohen zyskał miliony fanów na całym świecie i wywarł ogromny wpływ na pokolenia artystów. Do jego największych przebojów należą "Hallelujah", "Bird on The Wire" czy "Dance me to The End of Love". Piosenkarz został uhonorowany miejscem w słynnym Muzeum Rock and Rolla w Cleveland. W 2010 roku otrzymał nagrodę Grammy za całokształt twórczości.

d4jvwrw

Zobacz także: Nie żyje znany aktor Gene Wilder

d4jvwrw

Podziel się opinią

Share

d4jvwrw

d4jvwrw
Więcej tematów