Trwa ładowanie...
d4bgio5

Lech Wałęsa składał życzenia Kaczyńskim. "Cenię i lubię, na dobre i złe"

"Jest więc dla mnie dużą przyjemnością, że w dniu waszych urodzin mogę wam życzyć wszystkiego dobrego" - pisał prezydent Lech Wałęsa w 1991 roku. W liście składał gorące życzenia urodzinowe Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i były prezydent Lech Wałęsa (grudzień 2018)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i były prezydent Lech Wałęsa (grudzień 2018) (PAP)
d4bgio5

Profesor Sławomir Cenckiewicz (członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej i dyrektor Wojskowego Biura Historycznego) od lat bada i opisuje przeszłość Lecha Wałęsy. Jest m.in. współautorem publikacji "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" i " Wałęsa. Człowiek z teczki".

Tym razem w sieci podzielił się bardzo niecodziennym odkryciem. Na swoim koncie na Facebooku opublikował życzenia urodzinowe, które 18 czerwca 1991 roku kancelaria Wałęsy przesłała braciom Kaczyńskim.

"Drogi Jarku, Drogi Leszku" - zaczął były lider "Solidarności". "Jesteście nie tylko bliscy ciałem, ale także w politycznej działalności, którą zaczynaliście w tak przecież młodym wieku, kradnąc księżyc przed kilkudziesięcioma laty" - dodał.

d4bgio5

"Wspaniałe sukcesy dla Polski"

Prezydent podkreśla, że urodzinowych gratulacji Kaczyńscy dostają z pewnością bardzo wiele. "Nadszedł moment na życzenia od osób, które was szczerze cenią i lubią, na dobre i złe. Jest więc dla mnie dużą przyjemnością, że w dniu waszych urodzin mogę wam życzyć wszystkiego dobrego" - zaznaczył Wałęsa.

"Tych sukcesów, które są - mam nadzieję - wspaniałymi sukcesami dla Polski, a także wierzę, że tak jak dotąd będziecie pracować dla Prezydenta Rzeczpospolitej i kraju" - zakończył swój list Wałęsa.

d4bgio5

Co ciekawe, prezydencki podpis pod listem jest "do góry nogami".

Wiele lat po tamtych uprzejmościach sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa spotkali się w sądzie.

Były lider "Solidarności" twierdził bowiem, że prezes PiS jest pośrednio odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł, że Wałęsa musi przeprosić za swoje słowa.

d4bgio5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4bgio5

d4bgio5
d4bgio5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów