placeholder_28lj8n

Lech Wałęsa proponuje 10 laickich przykazań. "Jestem w prawicy"

- Mój Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji. Nie zabobon, nie średniowiecze - powiedział w wywiadzie udzielonym telewizji "France TV3” Lech Wałęsa. Były prezydent wyjaśnił również, dlaczego w Polsce do rządzenia wybrano "bliźniaków".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa uważa że należy dyskutować "pomiędzy różnymi religiami i niewierzącymi"
Lech Wałęsa uważa że należy dyskutować "pomiędzy różnymi religiami i niewierzącymi" (PAP, Fot: Piotr Nowak)
placeholder_28lj8n

Lech Wałęsa w rozmowie z francuską telewizją "France TV3" stwierdził, że obecnie świat jest na etapie poszukiwania rozwiązań po "upadku dwubiegunowości". Mają na to, jego zdaniem, naciskać "społeczeństwa".

- Stąd wybierają Trumpa, we Francji prezydenta ponadpolitycznego, w Polsce bliźniaków, cały świat naciskany przez masy szuka rozwiązań. Ci ludzie wybrani mówili o tym, że dokonają zmian, dlatego zostali wybrani - wyjaśnił.

placeholder_28lj8n

I podał kilka swoich rozwiązań najnowszych problemów. – Możemy zapisać, że Europa ma korzenie chrześcijańskie, ale musimy uwzględniać różność w Europie. Szukając fundamentów tego, co by nas łączyło, powinniśmy dyskutować pomiędzy różnymi religiami i niewierzącymi i uzgodnić 10 laickich przykazań. Laickich, a nie kościelnych - podkreślił.

Zobacz także: ZNP nie chce okrągłego stołu ws. edukacji. Publicyści komentują

placeholder_28lj8n

Wałęsa dodał, że samego siebie sytuuje "w prawicy", ale "rozsądnej". - Mój Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji. Nie zabobon, nie średniowiecze - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_28lj8n
placeholder_28lj8n