Trwa ładowanie...
d4itnwj

Lech Wałęsa pisze do Patryka Jakiego. "To barbarzyństwo z pana strony"

- Pan kłamliwie naszczekał na mnie - napisał na swoim facebookowym profilu Lecha Wałęsa. Tymi słowami zwrócił się do Patryka Jakiego, który zarzucił byłemu prezydentowi donosicielstwo. - Pan zamiast się wycofać i przeprosić, jeszcze sobie kiepskie żarty stroi - podkreślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwa wymiana zdań w mediach społecznościowych między Lechem Wałęsą a Patrykiem Jakim
Trwa wymiana zdań w mediach społecznościowych między Lechem Wałęsą a Patrykiem Jakim (East News, Fot: Michal Wozniak)
d4itnwj

W listopadzie Wałęsa zwrócił się do Jakiego za pośrednictwem mediów społecznościowych i zarzucił mu pomówienia. Wiceminister sprawiedliwości odpowiedział wówczas, że nie wie, o co chodzi byłemu prezydentowi. Teraz ten postanowił mu to wytłumaczyć.

Jak informuje Wałęsa w najnowszym wpisie, chodziło mu o wypowiedź Jakiego z lutego 2016 roku. - Wałęsa zachował się w sposób obrzydliwy. (...) Swoimi donosami zniszczył życie wielu ludzi. Ludzi, którzy zostali po jego donosach wyrzuceni z pracy. Przez wiele lat nie mogli znaleźć pracy i dzisiaj są na granicy ubóstwa - mówił w programie "Taki jest" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości.

- Dlaczego taki język, bo kiedy się zwróciłem grzecznie do pana, pan zamiast wycofać i przeprosić, jeszcze sobie kiepskie żarty stroi - napisał teraz Wałęsa, odnosząc się do wymiany zdań z listopada. Przypomnijmy, że Jaki wówczas śmiał się, czy Wałęsa nie podpowie mu liczb, które mógłby obstawić w totolotku.

d4itnwj

Były prezydent podkreślił, że "tym razem żąda bezwzględnie poważnego potraktowania sprawy". Potem zaczął odpierać zarzuty Jakiego.

- Oświadczam panu publicznie, że cała sprawa z wrabianiem mnie w agenturalną przeszłość jest oparta na kilku papierach wyprodukowanych przez SB i dobudowana i wykombinowana moim zdaniem przez perfidnych kłamców, takich jak Kaczyńscy czy Wyszkowski. Perfidne kłamstwa tym ludziom udowodniłem przed sadem, posiadam prawomocne wyroki sądowe i zaświadczenie z IPN - tłumaczył.

Zobacz też: Sekrety z szafy Kiszczaka

"Barbarzyństwem" ze strony Jakiego Wałęsa nazwał to, że go pomawia. - Oświadczam panu, nikt, ale to nikt z mojego otoczenia nie został zwolniony z pracy, to jest do sprawdzenia. Szanowny panie nikt tylko ja zostałem zwolniony z pracy z nacisku SB. Na wszystko to, co opisałem są świadkowie i dowody - zadeklarował.

Źródło: Facebook/WP

d4itnwj

Podziel się opinią

Share

d4itnwj

d4itnwj
Więcej tematów