Trwa ładowanie...

Lech Wałęsa: parę rzeczy Barack Obama powiedział zgodnie z moimi życzeniami

Były prezydent Lech Wałęsa, który we wtorek spotkał się z prezydentem USA Barackiem Obamą, powiedział, że rozmowa odbyła się "w bardzo miłej atmosferze". - Parę rzeczy powiedział zgodnie z moimi życzeniami - dodał.

Share
Lech Wałęsa: parę rzeczy Barack Obama powiedział zgodnie z moimi życzeniami
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d1u4z2u

Obaj politycy uczestniczyli we wtorek w uroczystej kolacji w Arkadach Kubickiego, która odbyła się po gali wręczenia Mustafie Dżemilewowi Nagrody Solidarności.

Lech Wałęsa, pytany o swoją rozmowę z Obamą, odpowiedział: "Ja zawsze mówię prawdę, on był ostrzeżony, więc wysłuchał dobrze, bo w formie podałem to dobrej". - Parę rzeczy powiedział zgodnie z moimi życzeniami - dodał.

Nie chciał zdradzić szczegółów rozmowy. Potwierdził jedynie, iż zachęcał Obamę, by USA ponownie objęły rolę przewodnią na świecie.

d1u4z2u

Wałęsa uczestniczył w środę w głównych uroczystościach rocznicowych związanych z 25-leciem Wolności na placu Zamkowym w Warszawie, podczas których Obama wygłosił przemówienie.

Zwracając się do Wałęsy amerykański przywódca, nazwał go "człowiekiem, który przeskoczył mur stoczni, żeby poprowadzić naród do wolności". - Dziękuję Lechowi Wałęsie za jego cudowne przywództwo - dodał.

Podczas poprzedniej wizyty amerykańskiego prezydenta w maju 2011 roku Wałęsa nie spotkał się z Obamą. Były polski prezydent wbrew zapowiedziom nie wziął udziału w spotkaniu z amerykańskim przywódcą. Było to spotkanie w szerszym gronie z liderami dawnej opozycji antykomunistycznej i przedstawicielami polskich partii politycznych.

O powodach, dla których nie pojawił się na spotkaniu z Obamą, Wałęsa mówił wówczas: "Nie pasuje mi i tylko tyle mogę powiedzieć". Potem dodawał, że z prezydentem USA "nie było o czym dyskutować", a spotkanie z nim sprowadziłoby się jedynie do "ładnej fotografii".

d1u4z2u

Podziel się opinią

Share
d1u4z2u
d1u4z2u
Więcej tematów