Trwa ładowanie...
d3cnpln

Lech Wałęsa i Borys Budka krytycznie o Andrzeju Dudzie. Piotr Duda wydał oświadczenie

Piotr Duda postanowił zareagować na krytyczne wobec prezydenta Andrzeja Dudy wypowiedzi. Wydał oświadczenie, które skierował do Lecha Wałęsy i Borysa Budki. Napisał między innymi o "szczuciu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Duda broni Andrzeja Dudy
Piotr Duda broni Andrzeja Dudy (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d3cnpln

Lech Wałęsa zabronił Andrzejowi Dudzie powoływania się na ideały Solidarności. Były przywódca tego ruchu twierdzi, że prezydent nie jest godnym spadkobiercą jego dziedzictwa. Z kolei Borys Budka ocenił, że prezydent "napuszcza górników na sędziów". Jest głos broniący prezydenta.

Mowa o Piotrze Dudzie, przewodniczącym KK NSZZ "Solidarność". Jak podkreślił na początku facebookowego wpisu, komentarze Wałęsy i Budki odnosiły się "do krytycznego wobec wymiaru sprawiedliwości wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy podczas Karczmy Piwnej Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność", której zarówno prezydent, jak i premier Mateusz Morawiecki byli gośćmi".

Piotr Duda wytknął Budce błąd. "To nie było wystąpienie do górników, tylko do członków NSZZ "Solidarność" i nie było żadnym szczuciem. Jeśli o szczucie chodzi, to pan Budka jest w tej dziedzinie niezrównanym specjalistą" - podkreślił.

d3cnpln

Zobacz też: Prawnik upomina Andrzeja Dudę. "Mija się z prawem"

Jak zapewnił Duda, "nikt nie musiał obecnych tam członków 'Solidarności' przekonywać do reformy sądownictwa", bo ją popierają.

Przeczytaj także:

Szef "Solidarności" wspiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Dziękuje za słowa wobec LGBT

Obalono pomnik księdza Henryka Jankowskiego. Piotr Duda oburzony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cnpln

Podziel się opinią

Share
d3cnpln
d3cnpln
Więcej tematów