Trwa ładowanie...
d49xhat
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lech Kaczyński: Warszawa siedemnastym województwem

Prezydent Lech Kaczyński jest zwolennikiem wydzielenia Warszawy z Mazowsza jako regionu. Dzięki temu zmieniłyby się proporcje związane z możliwością korzystania ze
środków unijnych - argumentował podczas wykładu w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Kaczyński: Warszawa siedemnastym województwem
(PAP)
d49xhat

Prezydent podkreślił, że takie rozwiązanie pozwoliłoby na "złamanie paradoksalnej sytuacji, w której formalnie najbogatsze województwo w Polsce - jeśli wyłączyć z tego Warszawę i Płock - należy do jednych z najbiedniejszych województw".

Na temat planów wydzielenia z Mazowsza województwa mazowieckiego prezydent ma jeszcze rozmawiać podczas wizyty w Radomiu z samorządowcami tego województwa.

Jak napisał "Dziennik" powstanie województwa złożonego jedynie z Warszawy, to być albo nie być dla całego Mazowsza. "Z powodu bogactwa stolicy, Radom, Skierniewice czy Siedlce nie mogą liczyć na środki unijne. A te przysługują tylko tym obszarom, które nie przekroczyły 75% unijnej średniej PKB na jednego mieszkańca" - czytamy.

d49xhat

Prezydent podkreślił, że Warszawa jest "zamożnym miastem, które po 2013 r. (po wejściu w życie kolejnej perspektywy finansowej UE - przyp. red.) może i powinno sobie w dużym stopniu samo dawać radę.

Lech Kaczyński gościł podczas wizyty w Radomiu także w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Tam złożył kwiaty pod pomnikiem poległych strażaków.

Komendant radomskiej straży pożarnej Gustaw Mikołajczyk ofiarował prezydentowi strażacki toporek, by - jak powiedział - "torował mu drogę do dobrych rozwiązań dla Polski". - Obawiam się, że mi się przyda - odpowiedział żartobliwie prezydent.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d49xhat

d49xhat
d49xhat
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów