Trwa ładowanie...
12-11-2014 17:30

Ławrow do Kerry'ego: mińskie umowy nie mogą zostać zerwane

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w rozmowie telefonicznej z szefem dyplomacji USA Johnem Kerrym wskazał na niedopuszczalność zerwania porozumień z Mińska i na priorytetowy charakter bezpośredniego dialogu Kijowa z Donieckiem i Ługańskiem - podał rosyjski MSZ.

Ławrow do Kerry'ego: mińskie umowy nie mogą zostać zerwaneŹródło: PAP/EPA, fot: How Hwee Young
dzygujb
dzygujb

"Podczas wymiany poglądów na temat obecnej sytuacji na wschodniej Ukrainie Siergiej Ławrow podkreślił szczególnie priorytetowe znaczenie nawiązywania stałego, bezpośredniego dialogu Kijowa z Donieckiem i Ługańskiem w kontekście przeprowadzonych tam wyborów, wskazał także na niedopuszczalność zerwania mińskich porozumień" - poinformowało rosyjskie ministerstwo, relacjonując rozmowę swego szefa z Kerrym.

Separatyści przeprowadzili 2 listopada wybory w dwóch samozwańczych republikach: donieckiej i ługańskiej. Moskwa twierdzi, że wyborów nie uznaje, choć szanuje ich wyniki. Kijów i Zachód uznały te wybory za sprzeczne z podpisanym w Mińsku porozumieniem o zawieszeniu broni; podkreślają, że utrudni to poszukiwanie pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

dzygujb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzygujb
Więcej tematów