Trwa ładowanie...

Lawinowy wzrost "papierowych" ślubów w Polsce

"Polska" pisze o lawinowym wzroście liczby małżeństw Polaków z obcokrajowcami, który nastąpił w ubiegłym roku. Wywołało to podejrzenia polskich urzędników - dodaje gazeta.

Share
Lawinowy wzrost "papierowych" ślubów w Polsce
Źródło: Jupiterimages
d2w2kmi

O zgodę na osiedlenie w Polsce po ślubie wystąpiło w ubiegłym roku prawie dziewięć tysięcy obcokrajowców, ponad czterokrotnie więcej niż pięć lat temu, a ponad dwukrotnie aniżeli w 2006 roku - czytamy w "Polsce".

Urzędnicy nie mają wątpliwości, że atrakcyjność matrymonialna Polek i Polaków w oczach obywateli mniej zamożnych i pozostających poza obszarem cywilizacji zachodniej krajów, wynika z faktu, że weszliśmy do Schengen. Otwiera to przed obcokrajowcem spoza Unii całą Europę.

"Polska" dodaje, że cena za tę atrakcyjność także z roku na rok rośnie. Sześć lat temu za ślub z Polakiem płaciło się trzy tysiące złotych. Dziś ta kwota jest kilkakrotnie większa i wynosi od 15 do 20 tysięcy złotych.

Gazeta pisze, że w ubiegłym roku wprowadzono przepis, aby prześwietlać wszystkie małżeństwa, gdzie cudzoziemiec deklaruje chęć zostania na stałe w Polsce.

d2w2kmi

Podziel się opinią

Share
d2w2kmi
d2w2kmi
Więcej tematów