Trwa ładowanie...
d2wkco9

Łapiński: zmiany na lepsze nie pojawią się z dnia na dzień

Zmiany na lepsze w służbie zdrowia, związane z wprowadzeniem Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia, nie pojawią się z dnia na dzień, ale w ciągu roku, dwóch - powiedział we wtorek w "Sygnałach dnia" minister zdrowia Mariusz Łapiński. Minister zaapelował do opozycji, by - jak powiedział - pozwoliła uzdrowić służbę zdrowia.

Share
d2wkco9

Łapiński stwierdził, że zmiany w finansowaniu służby zdrowia, które chce wprowadzić rząd, będą ewolucyjne i poprawa nie nastąpi w ciągu jednego dnia. Minister podkreślił, że najważniejszym sygnałem dla pacjentów w związku ze zmianami jest wiadomość, że ich one nie dotkną i nie pogorszą dostępności świadczeń zdrowotnych.

Minister zapowiedział, że po zlikwidowaniu Kas Chorych i ustanowieniu w ich miejsce Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia osiągnięte zostaną oszczędności w administracji rzędu 90 mln zł, które to pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie pacjentów. Minister powiedział, że oszczędności przyniesie zmniejszenie zatrudnienia w placówkach Funduszu o około 1000 osób, czyli 20% obecnie zatrudnionych w Kasach Chorych.

Łapiński stwierdził, że wbrew krytykom, minister zdrowia nie będzie ręcznie rozdzielał funduszy między zakłady opieki zdrowotnej. Powiedział, że szef resortu zdrowia ma tylko nadzorować czy środki nie są marnowane i czy zapewniony jest odpowiedni standard usług. (mag)

d2wkco9

Podziel się opinią

Share
d2wkco9
d2wkco9
Więcej tematów