Trwa ładowanie...
d2srfc7
24-12-2015 18:33

Ładunek wybuchowy znaleziony u pary we Francji. Kobieta miała włożyć go pod suknię

• Policja zatrzymała w Montpellier małżeństwo, które planowało atak
• W mieszkaniu odnaleziono ładunek wybuchowy
• Ładunek włożony pod suknię miał sprawiać wrażenie, że kobieta jest ciężarna

d2srfc7
d2srfc7

We Francji udaremniono kolejną próbę zamachu. Policja zatrzymała w Montpellier na południu kraju małżeństwo podejrzewane o planowanie ataku terrorystycznego.

Funkcjonariusze brygady antyterrorystycznej przesłuchują młodą kobietę i jej męża będącego obywatelem Czadu i Francji.

Podczas rewizji w ich mieszkaniu znaleziono gazety wydawane przez Al-Kaidę, materiały propagandowe tak zwanego Państwa Islamskiego, instrukcję budowy bomby oraz ładunek wybuchowy, który włożony pod suknię miał sprawiać wrażenie, że kobieta jest w ciąży. To właśnie ona, matka półtorarocznego dziecka miała dokonać samobójczego zamachu.

W tej chwili we Francji przy wejściu do każdego domu handlowego, sali gimnastycznej czy widowiskowej trzeba przejść specjalną kontrolę, odpinając kurtki i płaszcze, aby pokazać, że pod nimi nie ma się żadnej bomby przytwierdzonej do pasa. Ładunek znaleziony u pary w Montpellier był owinięty folią tak, aby nie można było go wykryć w czasie kontroli wykrywaczami metali.

d2srfc7

Wzmożone środki bezpieczeństwa będą obowiązywały także podczas odprawiania Pasterki we Francji. Bezpieczeństwa pilnują patrole wojska z bronią gotową do strzału, policja i żandarmeria. Dotyczy to przede wszystkim okolic kościołów w wielkich miastach.

Rzecznik Episkopatu Francji kardynał Olivier Ribadeau-Dumas z naciskiem podkreślił, że nie wolno kościołów zamieniać w fortece. Stwierdził, że podczas nabożeństw ludzie będą się modlić w intencji pokoju na świecie.

Francja przeżywa trudny okres, zagrożenie terrorystyczne jest niezwykle realne, ale co zaznaczył kardynał Olivier Ribadeau-Dumas, chrześcijanie w innych częściach świata są w znacznie bardziej dramatycznym położeniu i to w ich intencji powinni się modlić wierni.

d2srfc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2srfc7
Więcej tematów