Trwa ładowanie...
01-09-2014 18:19

Lądowisko dla śmigłowców sanitarnych będzie gotowe w listopadzie

Siemianowickie Centrum Leczenia Oparzeń już niebawem będzie mogło używać lądowiska dla śmigłowców sanitarnych. Lądowisko miało być gotowe w zeszłym roku, jednak koszt inwestycji wzrósł w czasie jej realizacji.

Lądowisko dla śmigłowców sanitarnych będzie gotowe w listopadzieŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Antczak
d2dsgax

Jak w każdym przypadku, gdy chodzi o ludzkie zdrowie, liczy się czas. Zwłaszcza, gdy ofiary są dotkliwie poparzone. Problemy z transportem chorych miało jednak Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Budynek stoi w samym centrum miasta w otoczeniu innych budowli. Stąd pomysł, aby na dachu nowej części szpitala powstało lądowisko dla śmigłowców sanitarnych.

W budynku, na dachu którego powstaje lądowisko, znajduje się izba przyjęć, blok operacyjny oraz oddziały anestezjologii i intensywnej opieki medycznej. Dzięki temu ofiary transportowane przez śmigłowce bardzo szybko otrzymają pomoc.

- 7 listopada o godzinie 12:00 lądowisko zostanie oficjalnie oddane do użytku – mówi w rozmowie z WP.PL Justyna Glik, rzeczniczka CLO.

Lądowisko miało być gotowe w 2013 roku, jednak koszt inwestycji wzrósł w czasie jej realizacji z 4, do prawie 5 mln zł. Połowa kwoty pochodzi ze środków Ministerstwa Finansów, 100 tys. z urzędu marszałkowskiego.

d2dsgax
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dsgax
Więcej tematów