ycipk-2wsmoc

Kwidzyn. Wyrok ws. śmierci dwóch małżeństw. "Chciał sprawdzić"

Osiem lat więzienia i 15 lat zakazu siadania za kierownicą - to kara dla Adriana G. z Pomorza, który dwa lata temu doprowadził do tragedii na drodze pod Prabutami. Zginęły wtedy dwa małżeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kwidzyn. Wyrok ws. śmierci dwóch małżeństw
Kwidzyn. Wyrok ws. śmierci dwóch małżeństw (KPP Kwidzyn)
ycipk-2wsmoc

Oprócz kary pozbawienia wolności i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych Sąd Rejonowy w Kwidzynie w środowym wyroku nakazał 24-letniemu teraz mężczyźnie wypłatę zadośćuczynienia bliskim. Jak wyjaśnia "Dziennik Bałtycki" chodzi o cztery osoby, którym Adrian G. musi wypłacić po 10 tys. zł.

Tragedia na drodze w Raniewie pod Prabutami w Pomorskiem wydarzyła się w grudniu 2017 r. Śledztwo wykazało, że Adrian G. z dwoma kolegami zabrał BMW należące do szefa jednego z nich.

Jak tłumaczył później, chciał sprawdzić, jak szybko auto rozpędzi się do 100 km/h.Jednak zdaniem biegłych, kiedy BMW zderzyło się z osobowym renault, mogło mieć na liczniku ponad 120 km/h, a chwilę wcześniej jechało niemal dwa razy szybciej.

ycipk-2wsmoc

Dwa małżeństwa podróżujące renault zginęły na miejscu. To para 67-latków z Sosnowca oraz dwoje starszych od nich mieszkańców okolic Kwidzyna. O śledztwie było głośno, bo choć sprawca wypadku przyznał się do winy, to początkowo prokuratura oskarżyła jego kolegę.

Członkowie rodzin ofiar wypadku występowali jako oskarżyciele posiłkowi. Wyrok nie jest prawomocny.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wsmoc

ycipk-2wsmoc