Trwa ładowanie...
d4kbpwa

Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Czy wróci obowiązkowa kwarantanna?

Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Wraz ze wzrostem liczby nowych przypadków w Polsce pojawiły się głosy, że rząd wróci do obowiązkowej kwarantanny dla osób powracających z zagranicy. Czy kwarantanna wróci?
Share
Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Czy będzie obowiązkowa?
Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Czy będzie obowiązkowa?Źródło: Istock
d4kbpwa

Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Czy będzie obowiązkowa?

Tysiące turystów, którzy na wakacyjne urlopy wyjechali poza Polskę, obawia się, że po powrocie do kraju będą musieli odbyć obowiązkową kwarantannę. Jeszcze kilkanaście dni temu rząd brał pod uwagę wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla osób powracających z zagranicy. Ostatecznie przepisy o kwarantannie nie weszły w życie, choć rząd nie wykluczył ich wprowadzenia w przyszłości.

Głos na ten temat zabrali przedstawiciele ministerstwa zdrowia. Na razie nie planuje się zamykania granic w Polsce ani wprowadzania kwarantanny dla osób, wracających z zagranicy. - Rozważamy wprowadzenie przeprowadzania testów tym, którzy wracają z zagranicy - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej.

d4kbpwa

Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Jest rozporządzenie

W nowym rozporządzeniu rządu znalazły się zapisy o podziale Polski na trzy strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. W dwóch pierwszych znalazło się dziewiętnaście powiatów, w których przywrócono część obostrzeń. Rząd nie wyklucza zwiększenia liczby powiatów objętych regionalizacją obostrzeń. W rozporządzeniu zawarto także zapisy dotyczące obowiązkowej kwarantanny dla powracających z zagranicy.

Zgodnie z rozporządzeniem, obowiązkowa kwarantanna dla powracających z zagranicy dotyczy osób, które podróżują do Polski pociągiem. Obywatele państw spoza UE, którzy do Polski zdecydują się przyjechać, będą musieli się poddać obowiązkowej kwarantannie. To samo dotyczy wszystkich osób z nimi mieszkających. Kwarantanna potrwa 14 dni, ale może zostać skrócona, jeżeli wynik testu na obecność koronawirusa okaże się negatywny.

Aukcja w Janowie Podlaskim. "Ataki na stadninę są polityczne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kbpwa

Podziel się opinią

Share
d4kbpwa
d4kbpwa
Więcej tematów