Trwa ładowanie...
ycipk-4etnto
ycipk-4etnto
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rząd

Kuźmiuk: czy dla SLD koalicja już się wyczerpała?

"Podczas sobotnich rozmów chcemy dowiedzieć
się, czy koalicja jest dla SLD wartością czy nie" - tak szef klubu
PSL Zbigniew Kuźmiuk zareagował na oświadczenie prezydium klubu
parlamentarnego Sojuszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4etnto

Szef klubu parlamentarnego SLD Jerzy Jaskiernia powiedział w sobotę, że prezydium klubu będzie zachęcać premiera do działań, które stworzą odpowiednią większość parlamentarną i dodał, że chodzi mu o otwarcie negocjacji z innymi siłami politycznymi poza PSL. W sobotę o sytuacji w koalicji mają rozmawiać szef SLD Leszek Miller, prezes PSL Jarosław Kalinowski i przewodniczący Unii Pracy Marek Pol. Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 15.

"Będziemy chcieli w tych rozmowach usłyszeć, czy ta koalicja dla SLD jest jeszcze wartością, czy też uznali, że się wyczerpała" - powiedział Kuźmiuk w sobotę. Podkreślił, że ludowcy nie mogą pozwolić na to, żeby ktoś stawiał im jakieś warunki. "Jest porozumienie koalicyjne. Niewiele z niego zrealizowano. Jeśli wspólnie zobowiążemy się do realizacji tego porozumienia czy do realizacji konkretnych punktów, to pod taką wspólną deklaracją możemy się podpisać" - powiedział szef klubu PSL. Ale - jak dodał - jeśli ludowcom są z góry stawiane warunki, np. żądanie "glejtu lojalności i natychmiastowego stanowiska w sprawie integracji z UE, to rozmowa ta rozpoczynana jest na przegranej pozycji".

Kuźmiuk odniósł się też piątkowego oświadczenia klubu PSL, przyjętego z rozczarowaniem przez władze klubu SLD - Sojusz zwrócił bowiem uwagę, że w oświadczeniu zabrakło odniesienia do głosowania ludowców w sprawie tzw. ustawy winietowej. Kuźmiuk powiedział, że jedyne, co mogło jeszcze znaleźć się w tym oświadczeniu, to stwierdzenie, że wniosek PSL o przesunięcie głosowania nad tą ustawą na następne posiedzenie został zgłoszony za późno. Podkreślił, że ludowcy poinformowali o swojej decyzji koalicjantów. Nie chcieli odrzucenia tej ustawy, tylko przesunięcia głosowania na następne posiedzenie Sejmu. Dodał, że nie rozumie "oporu" koalicjantów przed takim rozwiązaniem.(ck)

ycipk-4etnto
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4etnto

ycipk-4etnto
ycipk-4etnto
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów