Trwa ładowanie...
d3jkymp
d3jkymp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rząd

Kuźmiuk: czy dla SLD koalicja już się wyczerpała?

"Podczas sobotnich rozmów chcemy dowiedzieć
się, czy koalicja jest dla SLD wartością czy nie" - tak szef klubu
PSL Zbigniew Kuźmiuk zareagował na oświadczenie prezydium klubu
parlamentarnego Sojuszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3jkymp

Szef klubu parlamentarnego SLD Jerzy Jaskiernia powiedział w sobotę, że prezydium klubu będzie zachęcać premiera do działań, które stworzą odpowiednią większość parlamentarną i dodał, że chodzi mu o otwarcie negocjacji z innymi siłami politycznymi poza PSL. W sobotę o sytuacji w koalicji mają rozmawiać szef SLD Leszek Miller, prezes PSL Jarosław Kalinowski i przewodniczący Unii Pracy Marek Pol. Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 15.

"Będziemy chcieli w tych rozmowach usłyszeć, czy ta koalicja dla SLD jest jeszcze wartością, czy też uznali, że się wyczerpała" - powiedział Kuźmiuk w sobotę. Podkreślił, że ludowcy nie mogą pozwolić na to, żeby ktoś stawiał im jakieś warunki. "Jest porozumienie koalicyjne. Niewiele z niego zrealizowano. Jeśli wspólnie zobowiążemy się do realizacji tego porozumienia czy do realizacji konkretnych punktów, to pod taką wspólną deklaracją możemy się podpisać" - powiedział szef klubu PSL. Ale - jak dodał - jeśli ludowcom są z góry stawiane warunki, np. żądanie "glejtu lojalności i natychmiastowego stanowiska w sprawie integracji z UE, to rozmowa ta rozpoczynana jest na przegranej pozycji".

Kuźmiuk odniósł się też piątkowego oświadczenia klubu PSL, przyjętego z rozczarowaniem przez władze klubu SLD - Sojusz zwrócił bowiem uwagę, że w oświadczeniu zabrakło odniesienia do głosowania ludowców w sprawie tzw. ustawy winietowej. Kuźmiuk powiedział, że jedyne, co mogło jeszcze znaleźć się w tym oświadczeniu, to stwierdzenie, że wniosek PSL o przesunięcie głosowania nad tą ustawą na następne posiedzenie został zgłoszony za późno. Podkreślił, że ludowcy poinformowali o swojej decyzji koalicjantów. Nie chcieli odrzucenia tej ustawy, tylko przesunięcia głosowania na następne posiedzenie Sejmu. Dodał, że nie rozumie "oporu" koalicjantów przed takim rozwiązaniem.(ck)

d3jkymp

Podziel się opinią

Share

d3jkymp

d3jkymp
Więcej tematów