Trwa ładowanie...
d1p6kbl
d1p6kbl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kuter z Polakami zatonął na Bałtyku - zaginęły dwie osoby

Na Bałtyku zatonął kuter KOŁ-31. Dwóch rybaków uratowano, dwóch wciąż jest zaginionych - poinformował Janusz Maziarz, kierownik Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni. Po godz. 17.00 poszukiwania zostały przerwane z powodu burzy śnieżnej i bardzo słabej widoczności w rejonie poszukiwań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1p6kbl

Poszukiwania prowadziły dwie jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa - "Szkwał" z Kołobrzegu i "Tajfun" z Darłowa oraz samolot Marynarki Wojennej, a także trzy inne kutry.

KOŁ-31 zatonął w odległości ok. 30 mil morskich na północ od Gąsek. Dwóch uratowanych rybaków podjął z tratwy ratunkowej znajdujący się w pobliżu kuter KOŁ-17.

Janusz Maziarz powiedział, że stan uratowanych rybaków jest dobry. Nie potrzebują oni pomocy medycznej. Obaj byli ubrani w kombinezony ratunkowe.

d1p6kbl

Stan morza w czasie wypadku wynosił 2-3 (w skali od 0 do 9, zatem łagodny), wiatr był zmienny wiejący z siłą 3 do 4 w skali Beauforta, temperatura powietrza wynosiła minus 5 stopni Celsjusza, a temperatura wody poniżej zera stopni.

Według Maziarza, w takich warunkach atmosferycznych człowiek może przeżyć najwyżej 45 minut. Wiadomo, że zaginieni nie mieli na sobie kombinezonów ratunkowych.

d1p6kbl

Podziel się opinią

Share

d1p6kbl

d1p6kbl
Więcej tematów