PolskaKupcy: decyzja ws. stadionu to przykra wiadomość

Kupcy: decyzja ws. stadionu to przykra wiadomość

To dla nas bardzo przykra wiadomość - tak
decyzję minister sportu Elżbiety Jakubiak skomentował Cezary
Bunkiewicz, wiceprezes Polskiego Klubu Gospodarczego, jednego z
dwóch największych stowarzyszeń zrzeszających kupców handlujących
na Stadionie X-lecia. Minister sportu Elżbieta
Jakubiak poinformowała, że kupcy mają opuścić koronę stadionu do
połowy września.

06.08.2007 | aktual.: 06.08.2007 15:40

Bunkiewicz podkreślił, że pod koniec lipca Polski Klub Gospodarczy wysłał do minister sportu pismo z prośbą o spotkanie w tej sprawie, ale do dzisiaj nie otrzymał odpowiedzi.

Spotkanie miało wyjaśnić nasze wątpliwości. Nikt z nami nie rozmawiał w tej sprawie - powiedział Bunkiewicz. Podkreślił, że część kupców jest w dalszym ciągu zainteresowana działką przy ul. Marywilskiej, która należy do władz miasta. Chodzi o tereny o powierzchni ok. 40 hektarów po byłej fabryce domów.

Wszystko zostało powiedziane. Zostawiam to (decyzję minister sportu) bez komentarza - powiedziała prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości Bożenna Kolba.

Nie udało się skontaktować z przewodniczącą Stowarzyszenia "Stadion" Lucyną Kwiatek.

Pod koniec kwietnia ratusz wydał decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, na którym ma powstać Stadion Narodowy. W połowie maja minister sportu Tomasz Lipiec, uwzględniając prośby kupców z "Jarmarku Europa", zdecydował, że do końca września będą oni mogli prowadzić handel na błoniach Stadionu X-lecia.

Na Stadionie X-lecia ma powstać Narodowe Centrum Sportu, w związku z organizacją w Polsce i na Ukrainie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2012. Pod koniec kwietnia ratusz wydał decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, na którym powstanie Stadion Narodowy.

Stadion X-lecia to największy warszawski obiekt sportowy, który obecnie jest wykorzystywany jako bazar - jeden z największych w Europie. Jeszcze w latach 80. odbywały się tam najważniejsze imprezy sportowe w kraju. Stadion był także wykorzystywany do celów kulturalnych i propagandowych: odbywały się tam m.in. koncerty, dożynki i uroczyste obchody ważnych dla PRL rocznic.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)