ycipk-2t5kv1
ycipk-2t5kv1

Kultura: jeszcze mniej pieniędzy

Andrzej Celiński (PAP/Jacek Turczyk)
O ponad 16% spadną nakłady na kulturę w przyszłym roku. Szef resortu Andrzej Celiński przyznał, że najbliższy rok będzie bardzo trudny dla kultury, a budżet, jakim będzie dysponowało ministerstwo, określił "budżetem przetrwania".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2t5kv1

W ministerstwie kultury największe cięcia dotkną wydatków na inwestycje, w tym głównie na prace budowlane i konserwatorskie. Najmniejsze ograniczenia natomiast będą dotyczyć szkolnictwa artystycznego.

Minister zapowiedział, że do 10 stycznia instytucje kultury dowiedzą się, ile pieniędzy otrzymają z budżetu na swoją działalność. Dodał, że podział środków będzie jawny.

Zdaniem szefa resortu kultury najważniejsze zadania ministerstwa kultury na najbliższy rok to uporządkowanie prawa w zakresie działalności kulturalnej. Minister Celiński zapowiedział, że do końca marca mają być gotowe ustawy o kinematografii, zabytkach oraz o organizowaniu i prowadzaniu działalności kulturalnej.

ycipk-2t5kv1

Andrzej Celiński podkreślił, że ogromnym sukcesem w negocjacjach z Unią Europejska jest utrzymanie do 2007 roku zerowej stawki VAT na książki.(iza)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2t5kv1

ycipk-2t5kv1
ycipk-2t5kv1