Trwa ładowanie...
d3uhkcg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kukiz: listy wyborcze ułożone, to jeden z najwspanialszych dni mojego życia

Twórca ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz powiedział, że zakończył się proces układania list do jesiennych wyborów parlamentarnych. Podkreślił, że znaleźli się na nich kandydaci o zróżnicowanych poglądach, których łączy troska o kraj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kukiz: listy wyborcze ułożone, to jeden z najwspanialszych dni mojego życia
(PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d3uhkcg

- Po długim czasie udało nam się te listy skonstruować i to jest jeden z najwspanialszych dni mojego życia, że ten proces uważam za zakończony - powiedział w Katowicach Kukiz.

Podkreślił, że na listach jego ruchu znajdują się osoby o bardzo różnych poglądach, zarówno prawicowych jak i lewicowych, osoby wierzące jak i niewierzące. - Jedno ich łączy z pewnością, interes Rzeczypospolitej Polskiej i troska o przyszłości dzieci i wnuków - podkreślił Kukiz.

4 tysiące chętnych na listy Kukiza

d3uhkcg

Dodał, że na listy jego komitetu zgłosiło się ok. 4 tysięcy osób chętnych kandydować do Sejmu i Senatu, jednak prawo wyborcze pozwoliło na wystawienie jedynie ok. 900 kandydatów. - 3 tysiące ludzi zostało pozbawionych biernego prawa wyborczego - ocenił Kukiz.

- Nie wiem, jak można nazywać demokratycznym system, w którym kilka osób - Kukiz, Kaczyński, Kopacz, czy ktokolwiek inny - decyduje o selekcji "ty się nadajesz, a ty się nie nadajesz". To nie jest demokracja - powiedział Kukiz.

Ocenił, że bitwy o jedynki na listach partii politycznych wyborczych "to jest horror".

Wybory do parlamentu odbędą 25 października.

d3uhkcg

Podziel się opinią

Share

d3uhkcg

d3uhkcg
Więcej tematów