Trwa ładowanie...
Kukiz: chcemy zmienić konstytucję, możemy dogadać się z PO i PiS

Kukiz: chcemy zmienić konstytucję, możemy dogadać się z PO i PiS

- Priorytetem są obywatele Polski. Jeżeli w PO znajdzie się grupa osób, która będzie chciała zmienić konstytucję, by przywrócić Polskę obywatelom i dogadają się z PiS, a my dogadamy się z jednymi i drugimi, to tak zrobimy. Nie jest nam potrzebna żadna trwała koalicja, potrzebna jest koalicja celowa - powiedział w rozmowie z WP Paweł Kukiz z Kukiz'15.

Share
dgpqt0p

Według Kukiza jest szansa na zmianę kompetencji prezydenta RP. - Może być tym zainteresowany prezes Kaczyński, może być tym zainteresowany Grzegorz Schetyna, my też. Może wtedy będzie to większość potrzebna do zmiany - powiedział.

Dodał, że nie ma zamiaru być wicepremierem oraz wchodzić w żadne trwałe koalicje. - - Chcemy doprowadzić do zmiany konstytucji, a nie obejmować stanowiska w spółkach Skarbu Państwa - powiedział w rozmowie z WP Paweł Kukiz.

Jakie jeszcze projekty będą priorytetem Kukiza? - Będę walczyć do upadłego, do ostatniej kropli krwi o zmianę konstytucji na pro-obywatelską, o zmienienie progu referendalnego, o oddzielenie władzy ustawodawczej od władzy wykonawczej, o zmianę ordynacji wyborczej na jednomandatową, o gruntowną reformę sądów i prokuratury. O to będę walczył - powiedział.

dgpqt0p

Podziel się opinią

Share
dgpqt0p
dgpqt0p
Więcej tematów