PolskaKtóry minister zna "bezbłędnie angielski i sztuki walki"?

Który minister zna "bezbłędnie angielski i sztuki walki"?

Wykształcenie ekonomiczne, inteligencja, odwaga, znajomość języka angielskiego, zdolności komunikacyjne to, zdaniem premiera Donalda Tuska, zalety przyszłej minister sportu i turystyki Joanny Muchy.

Który minister zna "bezbłędnie angielski i sztuki walki"?
Źródło zdjęć: © PAP | Paweł Supernak

Tusk, który zapowiedział, że Mucha ma być nową szefową resortu sportu, zapewniał, że jej kwalifikacje są na tyle uniwersalne, że predestynują ją do pełnienia wielu funkcji politycznych, czy ministerialnych.

- Ekonomia, zarządzanie, doktorat z ekonomiki zdrowia, bezbłędny angielski, taki mocny status polityczny, świetny wynik w wyborach. Powiedziałbym też, że talent komunikacyjny. To wszystko powoduje, że jestem przekonany, że nie tylko w tym miejscu znakomicie da sobie radę - mówił szef rządu, pytany o powody nominacji dla Muchy.

Premier zaznaczył też, że posłanka ma własne doświadczenia ze sportem wyczynowym. - I raczej jej nie zaczepiać, ponieważ ma to związek ze sztukami walki - przestrzegał.

Tusk mówił ponadto, że dzisiaj potrzebuje ministra sportu, który będzie jednocześnie wytrawnym dyplomatą i osobą, która będzie świetnie reprezentowała Polskę, przy różnego rodzaju okazjach. Premier wymienił tu m.in. Euro 2012, olimpiadę w Londynie i halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce w Sopocie w 2014.

Joanna Mucha w lutym zaliczyła głośną wpadkę. Powiedziała redakcji "POgłosu" m.in.: "Tylko jaki jest sens wykonywania takiej operacji (biodra) u 85-latka, który nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje". Miała także powiedzieć, że starsi ludzie są "przyzwyczajeni do traktowania wizyt u lekarza co dwa tygodnie jako rozrywki". Posłanka zaprzecza, by takie słowa w rzeczywistości padły z jej ust. W rozmowie z Wirtualną Polską przeprosiła za "swoje niechlujstwo" i dodała, że nierzetelnie zautoryzowała swoje wypowiedzi.

Przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak zarzucił posłance naruszenie zasad etyki poselskiej poprzez "zakwestionowanie konstytucyjnego prawa obywateli do dostępu do darmowej służby zdrowia, oraz nawoływanie do usankcjonowania eutanazji". "Naruszyła tym samym godność osób starszych i wymagających stałej opieki" - napisał we wniosku do komisji etyki.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)