Trwa ładowanie...

Kto zastąpi Kaczyńskiego? Polacy wskazali na faworyta

Kto po prezesie PiS? Przed takim pytaniem zostali postawieni ankietowani w najnowszym sondażu. Polacy wskazali na zdecydowanego następce Jarosława Kaczyńskiego. Zadowolony z rezultatu może być szczególnie jeden polityk z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Share
Kto może zastąpić prezesa PiS? Polacy wyrazili zdanie
Kto może zastąpić prezesa PiS? Polacy wyrazili zdanieŹródło: East News, Fot: Jacek Dominski
d10l5x4

Prezes PiS w ostatnich wywiadach ujawniał, że jeszcze kilkanaście miesięcy temu zamierzał odejść z polityki. - Mam ogromne plany czytelnicze na ten czas: czy Bóg pozwoli, to nie wiem, ale naprawdę myślę o tym z przyjemnością. Chciałem podać się do dymisji i nie kandydować już rok temu. Był to świetny moment. Ale przyszedł COVID - mówił Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem Interia.

Póki co twórca Zjednoczonej Prawicy nie zamierza odejść z polityki i już w lipcu na kongresie partyjnym będzie walczył o ponowne objęcie władzy w Prawie i Sprawiedliwości. Jednak kogo Polacy widzieliby na jego miejscu? Odpowiedź przynosi sondaż Instytutu Pollster dla "Super Expressu".

d10l5x4

Pretendentem do objęcia schedy po Jarosławie Kaczyńskim jest premier. Na Mateusza Morawieckiego wskazał co trzeci respondent. Na podium znalazły się także: europosłanka oraz była premier Beata Szydło (14 proc.) oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek (11 proc.).

Zobacz też: Kaczyński "odstrzeli" Gowina? Aleksander Kwaśniewski komentuje

Jarosław Kaczyński zrezygnuje? Liderzy koalicji z niskimi wynikami

Poza ścisłą czołówką znaleźli się liderzy ugrupowań tworzących koalicję Zjednoczonej Prawicy. 9 proc. badanych widziałoby wicepremiera Jarosława Gowina w fotelu prezesa PiS, 6 proc. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Identyczny wynik, co szef Solidarnej Polski, otrzymał szef MON Mariusz Błaszczak.

d10l5x4

Badanie Instytutu Pollster dla "Super Expressu" zostało przeprowadzone w dniach 5-6 czerwca na próbie 1047 dorosłych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d10l5x4

Podziel się opinią

Share
d10l5x4
d10l5x4
Więcej tematów