Trwa ładowanie...
d1jfhg8
d1jfhg8

"Kto nami rządzi?" Poseł zdradza, dlaczego pozbyłby się Macierewicza. I jaką widzi dla niego rolę

- On ma zalety i wady. Niestety wad ma trochę więcej. Myślę, że armia polska zasługuje na ministra, który by miał parę cech Macierewicza, ale nie byłby nim. Dlatego, że on jest w swojej charakterystycznej postawie zbyt charakterystyczny - stwierdził poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak w programie "Kto nami rządzi". Zdradził, czym jego zdaniem powinien zajmować się szef MON oraz co by zrobił, gdyby sam dostał propozycję kierowania resortem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1jfhg8

W ocenie Jakubiaka Macierewicz powinien zajmować się promowaniem wojskowości, historii Rzeczpospolitej lub propagowaniem obronności. - Minister to powinien być człowiek, który wie, o czym mówi - nie marzył o tym, żeby być żołnierzem, tylko był żołnierzem - przekonywał poseł w rozmowie z Łukaszem Mężykiem.

Pytany, czy będzie szefem MON jak Kukiz'15 wejdzie do koalizji z PiS po następnych wyborach, odpowiedział: "Na pewno byłaby to godność. Jeśli powierzone mi zostaną jakiekolwiek obowiązki w tym zakresie, to z obowiązku narodowego podejmę się bez wahania".

Jakubiak podkreślił, że "zawodowstwo polityczne" powinno polegać na określaniu ludzi po tym, co robią, a nie po tym, czy ich się lubi czy nie.

Zobacz również:
Kobiety i geje w armii? Opinia Marka Jakubiaka może zaskoczyć
Marek Jakubiak marzy o husarii. "Czuję się szlachciurą"

d1jfhg8

Podziel się opinią

Share
d1jfhg8
d1jfhg8
Więcej tematów