Trwa ładowanie...
dvastn2
Kobiety i geje w armii? Opinia Marka Jakubiaka może zaskoczyć

Kobiety i geje w armii? Opinia Marka Jakubiaka może zaskoczyć

Łukasz Mężyk zabrał posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka na spacer. Zapytał polityka o jego stosunek do obecności w wojsku kobiet i homoseksualistów. Bohater programu "Kto nami rządzi?" nie unikał odpowiedzi. - Geje byli, są i będą - powiedział. Czy powinno być dla nich miejsce w armii? Nie, dla ich bezpieczeństwa - usłyszeliśmy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dvastn2

- Ludzie nie chcą o tym mówić, ale to jednak przeszkadza - powiedział Jakubiak w nowym programie Wirtualnej Polski. Tymi słowami odniósł się do służby kobiet w armii. Na poparcie swojej tezy przytoczył rozmowę z kapitanem amerykańskiego niszczyciela USS Ross.

Jak mówił polityk Kukiz'15 zapytał go, czy nie ma problemu z tym, że pracuje 69 kobiet i np. wypływają na ośmiomiesięczny rejs. - Wie pan, nie chcę na ten temat rozmawiać - tak Jakubiakowi miał odpowiedzieć kapitan.

dvastn2

Geje w armii to problem?

Jakubiak zapytany o swoje stanowisko ws. homoseksualnych mężczyzn w wojsku odpowiedział pytaniem: O czym tu rozmawiać?. - Za moich czasów jeżeli takie skłonności były ujawniane, osoby były zwalnianie z armii po prostu - powiedział.

Czy tak powinno być? - Dla ich bezpieczeństwa - ocenił polityk. Zasugerował też, że geje mogą być mniej sprawni fizycznie. - Ówczesne czasy były bardziej brutalne niż dzisiejsze. Z takiej odpowiedzialności to wynikało, że nie nadają się - podsumował.

dvastn2

Podziel się opinią

Share
dvastn2
dvastn2
Więcej tematów