Trwa ładowanie...

Kto jeszcze był nagrywany? Na liście są znane nazwiska

Wśród ludzi nagrywanych w VIP-owskim saloniku luksusowej restauracji Sowa i Przyjaciele, a także w innych warszawskich lokalach, byli nie tylko czołowi politycy Platformy Obywatelskiej - ujawnia "Super Express". Jak ustalono, w tych miejscach często pojawiały się obok polityków również gwiazdy z pierwszych stron gazet. Służby mają uzasadnione podejrzenia, że wkrótce mogą wypłynąć taśmy, na których będą m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski, Edyta Górniak czy Radosław Majdan z Małgorzatą Rozenek.

Share
Kto jeszcze był nagrywany? Na liście są znane nazwiska
Źródło: PAP, Fot: Stach Leszczyński
d1qqjkl

Przesłuchano menadżera restauracji "Sowa i Przyjaciele", w której nagrano kompromitujące rozmowy. Nie postawiono mu jednak zarzutów.

Ponoć chciano nagrać głównie celebrytów, by na tych nagraniach móc zarobić. Polityków nagrano przez przypadek. Jeszcze może być nagrany były prezydent Aleksander Kwaśniewski, wicepremier Elżbieta Bieńkowska, piosenkarki Edyta Górniak oraz Doda, piłkarz Radosław Majdan czy prezenter Tomasz Kammel i jego partnerka Katarzyna Niezgoda.

d1qqjkl

"Wprost" w weekend upublicznił nagranie, na którym słychać, jak szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz rozmawia z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką i byłym ministrem Sławomirem Cytryckim o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS; Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz nowelizacji ustawy o banku centralnym. Tygodnik twierdzi, że do rozmowy doszło w lipcu 2013 roku.

Źródło: Super Express/PAP

d1qqjkl

Podziel się opinią

Share
d1qqjkl
d1qqjkl
Więcej tematów