Trwa ładowanie...

Kto jest najbogatszy wśród samorządowców?

Większość samorządowców złożyła już oświadczenia majątkowe - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Okazuje się, że spośród prezydentów największych miast najbogatsza okazała się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zgłosiła w oświadczeniu kwotę 2,25 mln zł.

Share
Kto jest najbogatszy wśród samorządowców?
Źródło: AFP
do9dvkl

12 września upłynął termin złożenia przez działaczy samorządu swoich oświadczeń majątkowych. Z sondy przeprowadzonej przez "DGP" wynika, iż nie wszystkim się to udało. Np. w województwie dolnośląskim aż 25 osób dokumentu nie złożyło w ogóle.

Niezłożenie oświadczenia zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym skutkuje wstrzymaniem wypłacania diety. Natomiast samorządowcy, którzy w oświadczeniu majątkowym podali informacje niezgodne z prawdą, mogą trafić do więzienia nawet na trzy lata.

Jak ustaliła gazeta, spośród prezydentów największych miast (według stanu z 12 września), m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zgłosiła w oświadczeniu kwotę 2,25 mln zł, Adam Wasilewski, prezydent Lublina - 182 tys. zł, zaś prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz - 22 tys. zł.

do9dvkl

Podziel się opinią

Share
do9dvkl
do9dvkl
Więcej tematów