Trwa ładowanie...

Księżyc Plonów – wrzesień 2019. Sprawdź, co to za zjawisko astronomiczne i kiedy dokładnie wypada pełnia

Księżyc Plonów zwany również Księżycem Żniw będziemy mogli podziwiać jeszcze we wrześniu. Zobacz, co to za zjawisko astronomiczne i kiedy dokładnie będzie pełnia.

Księżyc Plonów – wrzesień 2019. Sprawdź, co to za zjawisko astronomiczne i kiedy dokładnie wypada pełniaŹródło: flickr.com
d1bu1ij
d1bu1ij

Księżyc Plonów – wrzesień 2019

Pełnia Księżyca we wrześniu nosi nazwę Księżyca Plonów lub Żniw. To wyjątkowe zjawisko jest ściśle związane z równonocą jesienną oraz zbliżającym się wielkimi krokami okresem zbiorów i tworzenia przetworów na zimę. Nazwa tak odnosi się także do wyglądu Księżyca, który o tej porze będzie wydawał się większy niż zwykle. Od innych pełni wyróżni go także charakterystyczny, żółtawo pomarańczowy odcień. Fakt, że nasz naturalny satelita pojawi się na niebie tak wcześnie, dawniej pomagał rolnikom, którzy wieczorem mogli skończyć swoje zbiory.

Księżyc Plonów – kiedy będziemy mogli podziwiać to zjawisko?

Księżyc Plonów będzie można zobaczyć 14 września 2019. Jego wyjątkowo jasne światło będzie najlepiej widoczne o godzinie 21:00, a co za tym idzie, będzie to również najbardziej dogodna pora do sfotografowania zjawiska. Powszechnie mówi się, że Księżyc Plonów (ang. Harvest Moon) jest szczególnie ważny, gdyż symbolizuje zmianę sezonu. Istnieje również wierzenie, według którego podczas pełni Księżyca wszystkie elementy życia (zarówno jasne, jak i ciemne) stają się oświetlone, dzięki czemu pełnia jest idealną okazją do przemyśleń i podejmowania ważnych życiowych decyzji.

d1bu1ij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bu1ij
Więcej tematów