Trwa ładowanie...
d1bf7p2

Ksiądz ze Skawy przyznał się do molestowania czterech dziewczynek

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem skierowała do tutejszego sądu akt oskarżenia przeciwko księdzu katechecie za Skawy w Małopolsce, który przyznał się do molestowania seksualnego czterech dziewczynek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz ze Skawy przyznał się do molestowania czterech dziewczynek
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d1bf7p2

- Akt oskarżenia dotyczy czterech czynów doprowadzenia przez księdza do tak zwanych innych czynności seksualnych wobec nieletnich. Trzy przypadki dotyczą roku 2014, a jeden - lat wcześniejszych. Oskarżony przyznał się do tych czynów i dobrowolnie poddał się wymierzeniu kary. Kara ta przewiduje m.in. istotne ograniczenia w kontakcie z dziećmi - powiedział szef zakopiańskiej prokuratury Zbigniew Lis.

Sprawa molestowania przez katechetę ze Skawy wyszła na jaw w czerwcu ubiegłego roku, kiedy ksiądz z grupą podopiecznych wrócił z obozu w Kościelisku koło Zakopanego do swojej parafii. O podejrzeniu molestowania dziewięciolatki poinformowała policję i miejscowego proboszcza matka dziewczynki.

Podejrzany został niedługo po tym zatrzymany przez policję w Krakowie.

Ksiądz został tymczasowo aresztowany, ale Sąd Okręgowy uchylił areszt i zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe.

d1bf7p2

Podziel się opinią

Share
d1bf7p2
d1bf7p2
Więcej tematów