Trwa ładowanie...
ycipk-2ca3yd

Ksiądz Walerian Słomka został skazany za pedofilię. Andrzej Duda ma mu odebrać odznaczenie

Skazany na przeprosiny za czyny pedofilskie duchowny stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Według nieoficjalnych informacji decyzję o odebraniu odznaczenia Walerianowi Słomce miał podjąć prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz Walerian Słomka decyzją Andrzeja Dudy ma stracić Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
Ksiądz Walerian Słomka decyzją Andrzeja Dudy ma stracić Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
ycipk-2ca3yd

Ksiądz Walerian Słomka został pozwany za molestowanie i gwałt. W marcu sąd uznał, że ma przeprosić swoją ofiarę. Duchowny od początku zaprzeczał wszystkim oskarżeniom. Udowodnienie winy w procesie karnym nie było możliwe z powodu przedawnienia zarzucanych mu czynów.

W maju, już po wyroku sądu, ofiara wniosła pismo do Kancelarii Prezydenta ws. pozbawienia Słomki Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Były wykładowca KUL odznaczenie państwowe dostał w 2008 r. od prezydenta Lecha Kaczyńskiego, za "wybitne zasługi w pracy naukowej i dydaktycznej oraz za działalność organizacyjną i społeczną". Sprawa została przekazana do kapituły.

Jak nieoficjalnie ustalił portal rmf24.pl duchowny straci order. Decyzję miał podjąć Andrzej Duda. Postanowienie dotyczące duchownego ma zostać opublikowane jeszcze w poniedziałek. W sprawie Słomki toczyło się również postępowanie kanoniczne. Dokumentację wysłano do Kongregacji Nauki Wiary. Na księdza zostały też nałożone restrykcje dyscyplinarne.

ycipk-2ca3yd

Zobacz też: Obrona osób LGBT. Lewica chce zmian w kodeksie karnym

Źródło: rmf24.pl

ycipk-2ca3yd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ca3yd

ycipk-2ca3yd
ycipk-2ca3yd