Trwa ładowanie...
radom

Ksiądz powiesił na kościele ogromny różaniec. Dostał za to dużą karę

Proboszcz parafii we Wsoli pod Radomiem ma zapłacić 10 tys. zł kary. Ksiądz bezprawnie powiesił na fasadzie zabytkowego kościoła ogromny różaniec. Mimo kary duchowny nie zamierza ściągać go z kościoła.

Share
Ksiądz powiesił na kościele ogromny różaniec. Dostał za to dużą karę
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d144cmn

Różaniec ma kilkanaście metrów i został powieszony na niemal całej wysokości wieży kościoła pw. św. Bartłomieja we Wsoli pod Radomiem. Jak podaje Radio RDC, kosztował niemal 20 tys. zł i kupiono go ze składek parafian.

Jednak konserwator zabytków ukarał za to duchownego, który bez wymaganych zgód powiesił różaniec na zabytkowej fasadzie. Jak podaje radio, postępowanie w tej sprawie toczy się od grudnia 2017 r. Ksiądz ma zapłacić 10 tys. zł oraz usunąć różaniec. Zanim go ukarano, proponowano inne rozwiązania. Różaniec miał zostać przeniesiony na inne miejsce, ale ksiądz się nie zgodził.

d144cmn

Proboszcz jednak nie zamierza ściągać różańca. - Cała parafia modli się, żeby nie zdjąć tego różańca – powiedział Radiu RDC ks. Andrzej Pawlik. Dodał też, że od decyzji odwołał się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na razie nie wiadomo, kiedy ministerstwo podejmie decyzję

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d144cmn

Podziel się opinią

Share
d144cmn
d144cmn
Więcej tematów