Trwa ładowanie...

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: zlikwidować luksusowe rezydencje biskupów

Prymas Polski zapowiedział utworzenie funduszu solidarnościowego dla ofiar pedofilii księży. Te słowa oburzyły ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. "Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował" – uważa duchowny.
Share
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Ks. Tadeusz Isakowicz-ZaleskiŹródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d1snkbk

Prymas Polski Wojciech Polak zaznaczył, że pieniądze z funduszu nie będą przeznaczane na odszkodowania dla osób, które zostały wykorzystane seksualnie przez księży. Mają pokrywać m.in. koszt pomocy psychologicznej. Ten pomysł nie spodobał się ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu.

"Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował. Niech obaj zamieszkają w domu emerytów, a zaoszczędzone kwoty dać na cele charytatywne" – pisze na Facebooku duchowny.

d1snkbk

I dodaje: "To samo dotyczy ks. kard. St. Dziwisza, b. metropolity krakowskiego, który wraz z włoskim 'kamerdynerem', wyświęconym w dziwny sposób na diakona, zajmuje całą kamienicę w centrum Krakowa. To są ogromne koszty utrzymania, a jego poprzednik, ks. kard. Fr. Macharski na emeryturze mieszkał skromnie w klasztorze".

Dyskusję na temat pedofilii w Kościele wywołał film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Do Rady Miejskiej Wrocławia wpłynęła petycja ws. odebrania kard. Henrykowi Gulbinowiczowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Miał on ukrywać czyny pedofilskie w Kościele. Takie same zarzuty dotyczą m.in. bp seniora Andrzeja Suskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sekielski dołącza do specjalnej akcji Wirtualnej Polski

d1snkbk

Podziel się opinią

Share
d1snkbk
d1snkbk
Więcej tematów