Trwa ładowanie...
d3p4lmy

Ks. Piotr Maciejski przeprasza za słowa o WOŚP. "Doją ludzi na aborcję i eutanazję"

"15 stycznia dałem się ponieść emocjom i wypowiedziałem moją prywatną opinię dotyczącą WOŚP. Przepraszam wolontariuszy, składających datki, parafian i tych wszystkich, których dotknęły moje słowa" - pisze ks. Piotr Maciejski w oświadczeniu zamieszczonym na stronie parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich. W niedzielę duchowny mówił z ambony, że wolontariusze "doją ludzi na aborcję i eutanazję".
Share
Ks. Piotr Maciejski przeprasza za słowa o WOŚP. "Doją ludzi na aborcję i eutanazję"
Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d3p4lmy

Maciejski podkreśla w oświadczeniu, że "każde dobro zasługuje na uznanie i szacunek". "Ubolewam, że moja wypowiedź przyniosła szkodę dobremu imieniu parafii, diecezji opolskiej i Kościołowi" - dodaje.

O skandalicznej wypowiedzi księdza informował jako pierwszy portal nto.pl. "Wywołało to poruszenie nie tylko wśród zgromadzonych wiernych. Rodzice dzieci proszą kurię i dyrektora szkoły, by odsunęła Maciejskiego od prowadzenia lekcji religii" - donosił serwis.

Słowa ks. Maciejskiego wprawiły wiernych w konsternację. Część z nich miała opuścić kościół, inni - kiwać z niedowierzaniem głowami.

"Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję" - mówił duchowny z ambony. Wolontariusze WOŚP stali wtedy przed kościołem i zbierali pieniądze.

Proboszcz parafii, a także kuria jeszcze tego samego dnia odcięły się od wypowiedzi księdza.

d3p4lmy

Podziel się opinią

Share
d3p4lmy
d3p4lmy
Więcej tematów