Trwa ładowanie...
d30s89z
d30s89z
TVP

Ks. Isakowicz-Zaleski: Petro Poroszenko powinien być traktowany w Polsce jak persona non grata

– Petro Poroszenko powinien być traktowany w Polsce nie jak sojusznik, ale jako persona non grata – powiedział w programie "Po przecinku" ks. Tadeusz Isakowicz–Zaleski. Gość TVP Info nawiązał do kwietniowej wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w ukraińskim parlamencie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d30s89z

Wypowiedź księdza dotyczyła kwestii zbrodni wołyńskiej w polityce zagranicznej Polski. – Nie powinien być wpuszczany do Polski i za ewidentne kłamstwa w tej kwestii i za to, że w dniu wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego parlament w Kijowie przyjął tę uchwałę,a następnie Poroszenko ją podpisał - wyjaśnił Isakowicz-Zaleski.

W dniu, gdy przemawiał Bronisław Komorowski parlament przyjął ustawę, w której za "bojowników o wolność i niezależność Ukrainy" uznaje się między innymi członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) odpowiedzialnej za mordy na Polakach.

Zdaniem księdza od 25 lat politycy na ten temat nie potrafią powiedzieć prawdy. – To jest też tragiczna polityka odchodzącego prezydenta Bronisław Komorowskiego, który się daje upokarzać, który jest bezradny w tej sprawie, sam też nie powiedział nigdy prawdy – mówił.

d30s89z

Podziel się opinią

Share
d30s89z
d30s89z
Więcej tematów