Trwa ładowanie...
d3xjy4s
IAR

Krzysztof Szczerski: spotkanie Duda-Poroszenko odłożone, nie odwołane

Spotkanie prezydenta elekta Andrzeja Dudy z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką nie zostało odwołane, a jedynie przełożone.
Share
Krzysztof Szczerski: spotkanie Duda-Poroszenko odłożone, nie odwołane
Źródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d3xjy4s

Krzysztof Szczerski z Prawa i Sprawiedliwości powiedział dziennikarzom w sejmie, że spotkanie to nie było wcześniej umawiane i planowane. Dodał, że prezydent Poroszenko przyjedzie do Warszawy z wizytą nieformalną, na finałowy mecz Ligi Europy, w którym Dnipro Dniepropietrowsk zmierzy się z hiszpańską Sevillą.

Szczerski wyjaśnił, że był zamiar wykorzystania tej wizyty do odbycia nieformalnego spotkania Dudy z Poroszenką, ale okazało się to niemożliwe ze względu na niezgodność kalendarzy polityków.

Poinformował, że prezydenta elekta nie ma dziś w Warszawie, a więc spotkanie zostanie przełożone. - Nie jest to żadna decyzja polityczna, jest to po prostu przełożenie ze względów organizacyjnych spotkania, które pewnie w przyszłości się odbędzie - dodał Szczerski.

d3xjy4s

Petro Poroszenko ma w planach spotkanie z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Rozmowy będą toczone w Pałacu Prezydenckim.

Gdzie będzie urzędował prezydent elekt?

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski spotkał się tymczasem z szefową sztabu Andrzeja Dudy Beatą Szydło. Rozmowa dotyczyła m.in. miejsca, w którym do czasu zaprzysiężenia będzie urzędował prezydent elekt, a także tymczasowego mieszkania dla Andrzeja Dudy i jego rodziny.

- Spotkanie przebiegało w bardzo spokojnej atmosferze. Ustaliliśmy, że w najbliższym czasie odbędą się szczegółowe rozmowy, które pozwolą na rozstrzygnięcie kwestii miejsca, w którym ma urzędować do czasu zaprzysiężenia prezydent elekt - stwierdziła po spotkaniu Beata Szydło. - W tej chwili czekamy na konkretne propozycje ze strony Kancelarii Prezydenta. Mam nadzieję, że do końca tygodnia uda nam się załatwić tę sprawę - dodała.

d3xjy4s

Zobacz również wideo: Szydło: gdzie zamieszka prezydent?

d3xjy4s

Podziel się opinią

Share
d3xjy4s
d3xjy4s
Więcej tematów