Trwa ładowanie...
d1qvt6w
IAR

Krzysztof Szczerski: nie ma mowy, by Polska włączyła się w wojnę w Syrii

• Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta: nie wyślemy F-16
• "To samo dotyczy wojsk lądowych"
• Odniósł się w ten sposób do wcześniejszych słów szefa BBN
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
F-16 z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego
F-16 z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego (MON)
d1qvt6w

Krzysztof Szczerski ucina spekulacje, jakoby Polska miała zaangażować się w konflikt w Syrii. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta powiedział w TVP Info, że nie ma mowy, by do tego kraju trafiły jakiekolwiek nasze wojska.

Szczerski był pytany o poranną deklarację szefa BBN Pawła Solocha, że Polska jest gotowa wysłać myśliwce F-16 do patrolowania przestrzeni powietrznej nad Syrią. Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta wykluczył, by polskie samoloty miały brać udział w walkach. Jak mówił, słowa Solocha były powtórzeniem wcześniejszej wypowiedzi ministra obrony narodowej, ze Polska jest gotowa rozważyć wysłanie samolotów do Syrii na prośbę sojuszników. by wykonywały one loty patrolowe.

Sekretarz stanu w KPRP podkreślił, że to samo dotyczy wojsk lądowych. Przypomniał, że taka decyzja wymagałaby m.in. zgody prezydenta i sformowania kontyngentu. - Nie ma w ogóle mowy o tym, by w jakikolwiek sposób Polska włączyła się w wojnę - zakończył.

Szef BBN Paweł Soloch wyjaśniał wcześniej w radiowej Trójce , że loty polskich F-16, jeśli do nich dojdzie, będą miały charakter monitorujący.

d1qvt6w

Podziel się opinią

Share
d1qvt6w
d1qvt6w
Więcej tematów