Trwa ładowanie...

Krzysztof Skiba wygrał z TVP. "Winę za morderstwo ponosi Jacek Kurski"

"Moralną winę za to morderstwo Pawła Adamowicza ponosi Jacek Kurski i dziennikarze TVP" - twierdzi Krzysztof Skiba. Sąd kolejnej instancji uznał, że ma do tego prawo.

Share
Sąd kolejny raz przyznał rację Krzysztofowi Skibie
Sąd kolejny raz przyznał rację Krzysztofowi Skibie Źródło: East News
d3gbhsd

Tym razem to Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzekł na korzyść Krzysztofa Skiby, podtrzymując wyroki poprzednich instancji w sprawie, którą muzykowi wytoczyła Telewizja Polska.

Krzysztof Skiba wygrał z TVP

Przypomnijmy, że chodzi o komentarze, jakich muzyk udzielił po zabójstwie Pawła Adamowicza. Mówił wówczas, że moralną odpowiedzialność ponosi za to Telewizja Polska, która urządziła nagonkę na prezydenta Gdańska.

"Paweł był moim szkolnym kolegą i przyjacielem. Nie mogłem tego politycznego morderstwa, które do dziś władza chce schować pod dywan i rozproszyć w zapomnieniu, skomentować inaczej" - napisał na Facebooku Krzysztof Skiba.

Zobacz także: Skiba zapytany o PiS. Artysta "rozjechał" partię Kaczyńskiego

Sąd kolejny raz wskazał, że nie ma tutaj mowy o zniesławieniu, a muzyk wyrażał opinię, do której ma prawo.

d3gbhsd

"TVP ponosi odpowiedzialność za śmierć Pawła Adamowicza"

Lider Big Cyca po zabójstwie Pawła Adamowicza na antenie wypowiadał się jednoznacznie. - Telewizja publiczna szczuła na prezydenta Pawła Adamowicza i oto mamy efekty - podkreślał.

"Uważam, że to nie Jurek Owsiak powinien podać się do dymisji, tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza (...) Napastliwi "reporterzy" tacy jak Łukasz Sitek czy Michał Rachoń, spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego, są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord" - pisał muzyk na Facebooku.

Jak twierdzi, w sumie TVP i pracownicy stacji wytoczyli mu sześć procesów. Wirtualne Media podają, że podobne pozwy otrzymali m.in. Wojciech Czuchnowski, Adam Bodnar i Wojciech Sadurski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3gbhsd

Podziel się opinią

Share
d3gbhsd
d3gbhsd
Więcej tematów