Trwa ładowanie...

Krzysztof Sapkowski nie żyje. Syn Andrzeja Sapkowskiego miał tylko 47 lat

Krzysztof Sapkowski zmarł w czerwcu. Taką informację przekazał Andrzej Sapkowski. Jeden z ojców polskiej fantastyki nie zdradza, w jakich okolicznościach odszedł jego jedyny syn.

Share
Krzysztof Sapkowski nie żyje. Syn Andrzeja Sapkowskiego miał tylko 47 lat
Źródło: Materiały prasowe
d2dgzia

"Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło" - napisał o Krzysztofie Sapkowskim Andrzej Sapkowski we wspomnieniu Macieja Parowskiego na łamach „Nowej Fantastyki”.

Maciej Parowski zmarł w czerwcu tego roku. Był wieloletnim redaktorem naczelnym miesięcznika „Nowa Fantastyka”, a także pisarzem, krytykiem oraz twórcą scenariuszy komiksowych.

d2dgzia

Na temat śmierci Krzysztofa Sapkowskiego nic nie wiadomo. Andrzej Sapkowski nie zdradził ani przyczyn, ani daty śmierci syna z pierwszego małżeństwa.

Krzysztof Sapkowski. Kim był syn Andrzeja Sapkowskiego

Krzysztof Sapkowski był tłumaczem, pisarzem, poetą, a także miłośnikiem literatury fantastycznej. To właśnie dzięki niemu powstały powieści i opowiadania o Wiedźminie.

Andrzej Sapkowski o powstaniu kultowej serii mówił tak "Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma 'Fantastyka'. Zapytał mnie kiedyś: Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego? Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach".

d2dgzia

Podziel się opinią

Share
d2dgzia
d2dgzia
Więcej tematów