Trwa ładowanie...
d3sw295

Krzysztof Sapkowski nie żyje. Syn Andrzeja Sapkowskiego miał tylko 47 lat

Krzysztof Sapkowski zmarł w czerwcu. Taką informację przekazał Andrzej Sapkowski. Jeden z ojców polskiej fantastyki nie zdradza, w jakich okolicznościach odszedł jego jedyny syn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja Sapkowskiego zmarł mając 47 lat.
Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja Sapkowskiego zmarł mając 47 lat. (Materiały prasowe)
d3sw295

"Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło" - napisał o Krzysztofie Sapkowskim Andrzej Sapkowski we wspomnieniu Macieja Parowskiego na łamach „Nowej Fantastyki”.

Maciej Parowski zmarł w czerwcu tego roku. Był wieloletnim redaktorem naczelnym miesięcznika „Nowa Fantastyka”, a także pisarzem, krytykiem oraz twórcą scenariuszy komiksowych.

Na temat śmierci Krzysztofa Sapkowskiego nic nie wiadomo. Andrzej Sapkowski nie zdradził ani przyczyn, ani daty śmierci syna z pierwszego małżeństwa.

d3sw295

Krzysztof Sapkowski. Kim był syn Andrzeja Sapkowskiego

Krzysztof Sapkowski był tłumaczem, pisarzem, poetą, a także miłośnikiem literatury fantastycznej. To właśnie dzięki niemu powstały powieści i opowiadania o Wiedźminie.

Andrzej Sapkowski o powstaniu kultowej serii mówił tak "Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma 'Fantastyka'. Zapytał mnie kiedyś: Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego? Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach".

d3sw295

Podziel się opinią

Share
d3sw295
d3sw295
Więcej tematów