Trwa ładowanie...
d1fzb1p

Krzysztof Rutkowski: zostałem zatrzymany przez niemiecką policję

Niemiecka policja zatrzymała na autostradzie koło Hamburga auto Krzysztofa Rutkowskiego. O sprawie poinformował sam detektyw. Rutkowski zarzuca polskiej i niemieckiej policji wspólne działania skierowane przeciwko niemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Rutkowski
Krzysztof Rutkowski (PAP, Fot: Marek Zakrzewski)
d1fzb1p

Rutkowskiego mieli kontrolować funkcjonariusze z dwóch patroli. - Niemieccy policjanci przekazali nam, że szukają broni - mówi portalowi patriot24.net, który regularnie informuje o działaniach detektywa w różnych sprawach.

- W deszczu bez rękawiczek wyciągnęli całą zawartość bagażnika i to, co mieliśmy wewnątrz auta. Dopytywali się o broń tak, jakby byli pewni, że ją wieziemy. Mam wrażenie, że miejsce naszego samochodu ustalili poprzez łącza telefonii komórkowej - opowiada Rutkowski

Jego zdaniem funkcjonariusze wiedzieli, że będzie jechał do Hamburga, bo sam mówił o tym dzień wcześniej na konferencji prasowej w Szczecinie. Rutkowski zajmuje się bowiem sprawą zabójstwa 19-letniego niepełnosprawnego studenta ze Świnoujścia i jeden z tropów prowadził właśnie na północ Niemiec.

d1fzb1p

- Komuś nie wytrzymały nerwy - stwierdził Rutkowski. Jego zdaniem była to wspólna akcja niemieckiej i szczecińskiej policji.

- Nie komentujemy tych zarzutów. Nie wchodzimy w polemikę - stwierdza krótko w rozmowie z Wirtualną Polską kom. Przemysław Kimon, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

d1fzb1p

Podziel się opinią

Share

d1fzb1p

d1fzb1p
Więcej tematów