Trwa ładowanie...

Krzysztof Piesiewicz skazany na karę grzywny ponad 10 tys. złotych. Adwokat byłego senatora: będzie apelacja

• Jest kolejny wyrok ws. byłego senatora
• Proces w warszawskim sądzie trwał 8 lat
• Adwokat Mikołaj Pietrzak: wyrok jest niezrozumiały, będzie apelacja

Share
Krzysztof Piesiewicz skazany na karę grzywny ponad 10 tys. złotych. Adwokat byłego senatora: będzie apelacjaŹródło: WP
d16ky9s

Były senator Krzysztof Piesiewicz - skazany na karę grzywny ponad 10 tysięcy złotych za "usiłowanie posiadania, udzielenia i nakłaniania do zażycia środków odurzających innych osób". Taki wyrok wydał warszawski sąd w procesie trwającym 8 lat.

Sprawę opisał w 2009 roku "Super Express" na podstawie filmu nagranego w mieszkaniu Krzysztofa Piesiewicza. Widać na nim, jak mężczyzna przebrany za kobietę w towarzystwie innych kobiet wciąga biały proszek. Były senator przez lata utrzymywał, że były to sproszkowane lekarstwa.

Adwokat Krzysztofa Piesiewicza mecenas Mikołaj Pietrzak mówi, że wyrok jest niezrozumiały, dlatego będzie apelacja. - Na pewno będziemy składać apelację; z wyrokiem tym nie sposób się zgodzić. Nie może zostać twierdzenie, że mamy do czynienia z "usiłowaniem nieudolnym". Po ośmiu latach senatorowi Krzysztofowi Piesiewiczowi należy się uniewinnienie - krótko podsumował adwokat.

To już kolejny wyrok w sprawie Krzysztofa Piesiewicza. W pierwszym procesie oskarżony od części zarzutów został uniewinniony.

d16ky9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16ky9s
Więcej tematów