Trwa ładowanie...

Krzysztof Bosak o prestiżu wyborów w Rzeszowie

Krzysztof Bosak uważa, że zbliżające się wybory na prezydenta Rzeszowa są niezwykle prestiżowe z politycznego punktu widzenia. W jego ocenie Grzegorz Braun, jako silna osobowość, ma spore szanse na zwycięstwo. Lider Konfederacji skomentował również sprawę "Taśm Obajtka".

Share
Krzysztof Bosak o prestiżu wyborów w Rzeszowie
Krzysztof Bosak o prestiżu wyborów w RzeszowieŹródło: Andrzej Hulimka / Forum, Fot: RM, Andrzej Hulimka / Forum
di43n7g

- Uważamy, że żeby wygrać w Rzeszowie trzeba postawić na silnego lidera i takim politykiem jest Grzegorz Braun - powiedział Krzysztof Bosak w programie "Gość Radia Zet".

Krzysztof Bosak o "klęsce urodzaju" w Rzeszowie

Polityk Konfederacji ocenił, że Grzegorz Braun, który wcześniej chciał zostać prezydentem Gdańska ma w Rzeszowie spore szanse. - Uważamy że skoro zrobił tak dobry wynik w tak liberalnym mieście jak Gdańsk, to w konserwatywnym Rzeszowie ma znacznie większe szanse - stwierdził.

di43n7g

Zdaniem Bosaka na korzyść Brauna działa też polityczny prestiż wyborów w Rzeszowie. - Rzeszów jest miastem prestiżowym, bo Podkarpacie ma stereotyp bastionu PiS i wszystkim zależy tam na wygranej - powiedział. - W Rzeszowie z uwagi na ten prestiż może być klęska urodzaju i tak silna osobowość, jak Grzegorz Braun może tam zabłysnąć - ocenił. - To będzie prestiżowy test polityczny dla wszystkich partii - dodał.

Jaka będzie Wielkanoc? Prof. Simon odpowiedział. Wybuchł głośny śmiech

Krzysztof Bosak o "Taśmach Obajtka"

Lider Konfederacji odniósł się również do nagrań rozmów Daniela Obajtka ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą". Bosak stwierdził, że jest w tej sprawie rozdarty. - Z jednej strony chciałbym, żeby Spółkami Skarbu Państwa kierowali ludzie, którzy są nieskazitelnie czyści, ale z drugiej strony, widząc poziom cwaniactwa, jakie obnażają te taśmy i wiedząc, ile cwaniactwa trzeba do przetrwania w SSP, to uważam, że może dobrze, że taka osoba kieruje Orlenem - skomentował poseł w Radiu Zet.

Bosak stwierdził również, że jego zdaniem nagrane rozmowy Obajtka nie są najniebezpieczniejszym przejawem aktywności prezesa Orlenu. - Prezes Obajtek jest kierowany swoją niepohamowaną ambicją i chęcią zaspokojenia oczekiwań prezesa PiS i to są rzeczy dużo bardziej niebezpieczne - powiedział.

di43n7g

Polityk ocenił również, że pogłoski na temat potencjalnej wymiany Mateusza Morawieckiego na Daniela Obajtka nie mają większego poparcia w rzeczywistości politycznej. - Jarosław Kaczyński nie myśli o wymienianiu Morawieckiego na Obajtka, bo z perspektywy Kaczyńskiego pan premier Morawiecki jest politykiem niezwykle posłusznym - ocenił Krzysztof Bosak.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
di43n7g

Podziel się opinią

Share
di43n7g
di43n7g
Więcej tematów