Trwa ładowanie...
d4bbhc9
Kryzys konstytucyjny w Polsce. Kwaśniewski: PiS czeka aż ludzie się zmęczą
TVP

Kryzys konstytucyjny w Polsce. Kwaśniewski: PiS czeka aż ludzie się zmęczą

- Nie mamy tu komedii, raczej farsę. Stało się to, o co PiS chodziło. Trybunał Konstytucyjny będzie przez dłuższy czas sparaliżowany. A PiS będzie czekał, że to przyschnie, a ludzie się zmęczą - mówił były prezydent Aleksander Kwaśniewski w programie "INFOrozmowa" na antenie TVP Info. Według byłego prezydenta, "prezes Kaczyński chce mieć władzę pełną, ma już więcej władzy niż ktokolwiek w przeszłości, ale nie odpowiada przed nikim".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4bbhc9

Jak powiedział Aleksander Kwaśniewski, "chodzi o to, żeby Trybunał sparaliżować". - To znaczy, żeby orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie miały rangi. Wyobrażam sobie zresztą, że dalszy ciąg tej historii będzie taki, że PiS będzie powtarzał na wszystkie możliwe głosy: mamy 15 sędziów, więc o co chodzi. Trybunał nie będzie mógł jednak wszystkich sędziów dopuścić do orzekania. Za chwilę pojawią się głosy, że pięciu ostatnio wybranych sędziów nie może orzekać, ale biorą pieniądze, są pracownikami TK i w ten sposób polski podatnik uczestniczy w jakiejś grze - wyjaśnił.

Według Kwaśniewskiego, "PiS będzie czekał, aż to wszystko przyschnie, a ludzie się zmęczą:.

d4bbhc9

- Prezes Kaczyński chce mieć władzę pełną. On ma już więcej władzy niż ktokolwiek w przeszłości i jest zupełnie nieodpowiedzialny konstytucyjnie. Jeżeli to się zawali, a jest też taka opcja, odpowiedzialność będzie u prezydenta Andrzeja Dudy, u premier Beaty Szydło, ministrów, ale nie u członka parlamentu i przewodniczącego partii - mówił Kwaśniewski.

d4bbhc9

Podziel się opinią

Share
d4bbhc9
d4bbhc9
Więcej tematów