Trwa ładowanie...

Kryzys imigracyjny. Burza w europarlamencie z powodu nieobecności Donalda Tuska

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie był obecny podczas prezentacji podziału uchodźców przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Brak Polaka został natychmiast zauważony, wytknęli to szefowie największych frakcji oraz zagraniczni dziennikarze.

Share
Kryzys imigracyjny. Burza w europarlamencie z powodu nieobecności Donalda Tuska
Źródło: PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski
d4e2rby

Donald Tusk jest obecnie na Bliskim Wschodzie i w Turcji, gdzie odwiedził obóz uchodźców. Szef Liberałów Guy Verhofstadt uważa jednak, że Polak powinien być w Strasburgu albo odwiedzać europejskie stolice szukając kompromisu w sprawie uchodźców. - Wiem, że jest na Bliskim Wschodzie, ale nie powinien tam być - powiedział Verhofstadt.

Nieobecność Polaka została również skrytykowana przez Gianni Pitella, szefa europejskich socjalistów.

d4e2rby

Jean-Claude Juncker tłumaczył, że jego propozycja podziału uchodźców została przygotowana w porozumieniu z byłym polskim premierem, więc krytyka jest nieuzasadniona. Z kolei przewodniczący europarlamentu Martin Schulz powiedział, że wizyta Tuska na Bliskim Wschodzie ma wyjątkowe znaczenie.

KE: Polska ma przyjąć dodatkowo ponad 9 tys. uchodźców

Szef Komisji Jean-Claude Juncker ogłosił na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu plan walki z kryzysem migracyjnym. Zaproponował, aby Unia przyjęła w sumie 160 tysięcy uchodźców. Polska ma przyjąć dodatkowo ponad 9 tysięcy 200 uchodźców.

d4e2rby

Podziel się opinią

Share
d4e2rby
d4e2rby
Więcej tematów