Trwa ładowanie...
d4k3gks

Krystyna Pawłowicz ws. Smoleńska: znajdą się osoby z opozycji, które będą karnie za to odpowiadały

• MON chce, by podczas obchodów 60. rocznicy Czerwca 1956 roku wspomniano również ofiary katastrofy smoleńskiej z 2010 roku
• Poseł PO Cezary Tomczyk: zastanawiam się, czy w szkole będzie nowy przedmiot: nauka o Smoleńsku
• Pawłowicz: teraz mogą ośmieszać samą pamięć, ale prawda wyjdzie na jaw. Znajdą się osoby z opozycji, które będą karnie za to odpowiadały
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz w sejmie w grudniu 2015 r.
Krystyna Pawłowicz w sejmie w grudniu 2015 r. (PAP, Fot: Rafał Guz)
d4k3gks

- Opozycja dzisiejsza ma kompleks winy, dlatego że ich zaniedbania są widoczne na 100 kilometrów i każdy może przekonać się teraz jakie zaniedbania popełnili. Teraz mogą ośmieszać samą pamięć. To tak zwana otwarta Puszka Pandory i materiały po kolei do Polski spływają, prawda wyjdzie na jaw - powiedziała Superstacji posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, zbulwersowana słowami posła Cezarego Tomczyka z PO.

Parlamentarzysta komentował plany upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej podczas obchodów 60. rocznicy Czerwca 1956 roku - takie rozporządzenie wydał MON. - Ja się zastanawiam, czy minister Antoni Macierewicz nie namówi minister edukacji, żeby pójść jeszcze dalej i na przykład w klasach 1-3, podobnie jak to jest w Korei Północnej, będzie nowy przedmiot: nauka o Smoleńsku - stwierdził w rozmowie z Superstacją Tomczyk.

Zdaniem posła inicjatywa Macierewicza to dopiero początek i Smoleńsk będzie obecny w wielu częściach polskich miast. - Jeśli przyjedzie jakiś obcokrajowiec i zapyta, jak dojść do Pałacu Radziwiłłów, to odpowiedź będzie bardzo prosta: trzeba iść prosto ulicą ofiar Katastrofy Smoleńskiej, skręcić w prawo w Bohatera Lecha Kaczyńskiego, później w lewo na Rondo Pary Prezydenckiej i później w prawo w Rodzin Ofiar Katastrofy 6 i tam będzie ten Pałac - powiedział Superstacji Tomczyk.

Co na to Pawłowicz? - Prawda wyjdzie na jaw i bardzo możliwe - nie powiem, że pan Tomczyk - ale znajdą się osoby z opozycji, które będą karnie za to odpowiadały. Ja wiem, że można śmiechem ukrywać Smoleńsk, ale prawda wyjdzie na jaw - stwierdziła posłanka, znana m.in. z ciętych ripost na Facebooku i sali sejmowej.

d4k3gks

Podziel się opinią

Share
d4k3gks
d4k3gks
Więcej tematów