Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz składa wniosek do Komisji Etyki Poselskiej. Chodzi o Wojciecha Kałużę

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz złożyła wniosek o ukaranie dwojga posłów Nowoczesnej: Moniki Rosy i Adama Szłapki. Chodzi o ich wypowiedzi dotyczące wicemarszałka sejmiku śląskiego Wojciecha Kałuży.
Share
Krystyna Pawłowicz chce ukarania dwojga posłów Nowoczesnej
Krystyna Pawłowicz chce ukarania dwojga posłów NowoczesnejŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d1pqp4r

Wojciech Kałuża był kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych. Zgłosili go politycy Nowoczesnej. W ubiegłym tygodniu onet.pl ujawnił, że poczatkowo był kandydatem drugiego wyboru, a zmiana na pozycji lidera listy nastąpiła kilkadziesiąt minut przed jej zatwierdzeniem. Na tę zmianę miała nalegać posłanka Monika Rosa.

Po zmianie barw partyjnych przez Kałużę, która umożliwiła PiS przejęcie władzy w śląskim sejmiku, to właśnie ta posłanka była w gronie osób, które najmocniej go krytykowały. Podczas protestu w Żorach wykrzykiwała: "Kałuża, ty ciulu!". Nazwała go też zdrajcą i zapowiedziała, że "wszystkich tych ciuli" w przyszłości rozliczy.

d1pqp4r

Krytycznych uwag Kałuży nie szczędził także partyjny kolega Rosy - poseł Adam Szłapka. - Ja jestem Wielkopolaninem i mam bardzo wielki szacunek do Ślązaków, to są ludzie solidni, honorowi i dotrzymują słowa. I będę to za nimi powtarzał: Kałuża, ty nie jesteś Ślązok, ty jesteś po prostu ciul, ty oszukałeś ludzi, ty jesteś zdrajca - powiedział w Polsat News.

Wojciecha Kałuży bronią politycy PiS. W rozmowie z "Gazetą Polska Codziennie" poseł PiS Jerzy Polaczek stwierdził nawet, że w związku z "mową nienawiści" "radnemu należałoby dać policyjną ochronę".

Zareagowała także posłanka Krystyna Pawłowicz. Na swoim profilu na Twitterze poinformowała, że złożyła w Komisji Etyki Poselskiej wnioski o ukaranie posłów Moniki Rosy i Adama Szłapki "za publiczne znieważanie radnego sejmiku śląskiego Wojciecha Kałuży najcięższą na Śląsku obelgą "ciul'" oraz za to, że "pełną nienawiści mową podżegali do agresji przeciw temu radnemu i jego rodzinie".

Nie wiadomo, jaki będzie werdykt komisji. PiS nie ma w niej większości.

d1pqp4r

Podziel się opinią

Share
d1pqp4r
d1pqp4r
Więcej tematów