Trwa ładowanie...
d1v707i

Krystyna Pawłowicz i procesy w sądzie. Trzy razy ten sam sędzia

Trzy razy sędzia Krzysztof Świderski orzekał w sprawach, gdzie stroną była Krystyna Pawłowicz. Wcześniej posłanka jako członek Krajowej Rady Sądownictwa poparła na posiedzeniu Rady jego awans do Sądu Okręgowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz i procesy w sądzie. Trzy razy ten sam sędzia
Krystyna Pawłowicz i procesy w sądzie. Trzy razy ten sam sędzia (East News)
d1v707i

Jak przypomina TVN24, sędzia Krzysztof Świderski jest sędzią Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli, delegowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie. W 2018 roku wydał dwa wyroki w procesach, gdzie stroną była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz. Zostały one wytoczone przeciwko szefowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurkowi Owsiakowi. Dwukrotnie sąd przyznawał rację Pawłowicz.

To jednak nie wszystko. W kwietniu 2017 roku Sławomir Nitras złożył pozew cywilny ws. obraźliwych - według niego - wpisów, zamieszczonymi na portalu społecznościowym Twitter. Krystyna Pawłowicz zabiegała o przeniesienie procesu ze Szczecina do Warszawy, gdzie znów został wylosowany sędzia Świderski. Poseł Nitras jest "zdumiony" całą sytuacją.

- Okazuje się, że ta sierotka, która losuje sędziów w Ministerstwie Sprawiedliwości, zawsze jak jest pani Pawłowicz, to zawsze trafia na tego samego sędziego. Jakby to był taki osobisty sędzia pani Pawłowicz - stwierdził polityk KO w rozmowie z TVN24.

d1v707i

Zandberg pod debacie w TVN24: zabrakło liderów KO i PiS

- Idąc do sądu, chciałbym mieć poczucie, że sąd jest niezawisły, a jeżeli w dwóch sprawach przeciwko Owsiakowi wylosowywany jest ten sam sędzia, dwa razy skazuje Owsiaka, a później ja się dowiaduję, że ten sam sędzia ma mnie sądzić (...) to jestem pełen niepokoju, czy to jest jeszcze niezawisły sąd - dodał Sławomir Nitras.

d1v707i

Warto zaznaczyć, że we wrześniu sędzia Krzysztof Świderski otrzymał pozytywną rekomendację od KRS. Jego awans odo Sądu Okręgowego w Warszawie opiniowała Krystyna Pawłowicz, która miała mu wystawić bardzo dobrą opinię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v707i

Podziel się opinią

Share

d1v707i

d1v707i
Więcej tematów