Trwa ładowanie...
dkju88a

Krystyna Pawłowicz chce odwołania Joanny Scheuring-Wielgus. "Straciła moralne prawo"

Świąteczny nastrój nie opuszcza Krystyny Pawłowicz. Drugiego dnia Wielkiej Nocy posłanka PiS postanowiła zająć się Joanną Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. Domaga się jej odwołania z Komisji Etyki Poselskiej. - Pani poseł J.Scheuring-Wielgus powinna zostać z Sejmowej Komisji Etyki ODWOŁANA przez Prezydium Sejmu - przekonuje Pawłowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz
Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz (PAP, Fot: Marcin Obara)
dkju88a

Są posłowie, którzy nawet w Święta Wielkiej Nocy intensywnie myślą o tym co zrobić, by rodakom żyło się lepiej. Należy do nich posłanka Krystyna Pawłowicz, która jeszcze w Wielkanocny Poniedziałek uznała za stosowne podzielić się z wyboracami swoim nowym pomysłem. A jest nim odwołanie Joanny Scheuring-Wielgus ze składu Komisji Etyki Poselskiej.

Jak tłumaczy posłanka PiS w obszernym wpisie zamieszczonym na Facebooku, Scheuring-Wielgus nie powinna oceniać zachowania posłów, bo sama była i jest przedmiotem zainteresowania Komisji. Dostała już karę upomnienia za oskarżenie dwójki posłów Kukiz '15 o przekupstwo. Posłanka z Torunia musiała się też tłumaczyć z tego, że przerwała lekcję o Żołnierzach Wyklętych w jednej ze szkół.

"Jednak,wobec choćby JEDNORAZOWEGO ukarania posła-członka Sejmowej Komisji Etyki,za "nierzetelność" i "brak dbałości o dobre imię Sejmu",taki poseł TRACI REGULAMINOWO /art.143 ust.3 Regul.Sejmu/ i MORALNIE PRAWO zasiadania w tej komisji,która ocenia przecież etykę innych posłów" - argumentuje Pawłowicz (pisownia oryginalna). Zapewnia jednego z komentatorów, że będei walczyć o wykluczenie Scheuring-Wielgus z Komisji.

dkju88a

Podziel się opinią

Share

dkju88a

dkju88a
Więcej tematów