Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz chce odwołania Joanny Scheuring-Wielgus. "Straciła moralne prawo"

Świąteczny nastrój nie opuszcza Krystyny Pawłowicz. Drugiego dnia Wielkiej Nocy posłanka PiS postanowiła zająć się Joanną Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. Domaga się jej odwołania z Komisji Etyki Poselskiej. - Pani poseł J.Scheuring-Wielgus powinna zostać z Sejmowej Komisji Etyki ODWOŁANA przez Prezydium Sejmu - przekonuje Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz chce odwołania Joanny Scheuring-Wielgus. "Straciła moralne prawo"Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d34a369

Są posłowie, którzy nawet w Święta Wielkiej Nocy intensywnie myślą o tym co zrobić, by rodakom żyło się lepiej. Należy do nich posłanka Krystyna Pawłowicz, która jeszcze w Wielkanocny Poniedziałek uznała za stosowne podzielić się z wyboracami swoim nowym pomysłem. A jest nim odwołanie Joanny Scheuring-Wielgus ze składu Komisji Etyki Poselskiej.

Jak tłumaczy posłanka PiS w obszernym wpisie zamieszczonym na Facebooku, Scheuring-Wielgus nie powinna oceniać zachowania posłów, bo sama była i jest przedmiotem zainteresowania Komisji. Dostała już karę upomnienia za oskarżenie dwójki posłów Kukiz '15 o przekupstwo. Posłanka z Torunia musiała się też tłumaczyć z tego, że przerwała lekcję o Żołnierzach Wyklętych w jednej ze szkół.

"Jednak,wobec choćby JEDNORAZOWEGO ukarania posła-członka Sejmowej Komisji Etyki,za "nierzetelność" i "brak dbałości o dobre imię Sejmu",taki poseł TRACI REGULAMINOWO /art.143 ust.3 Regul.Sejmu/ i MORALNIE PRAWO zasiadania w tej komisji,która ocenia przecież etykę innych posłów" - argumentuje Pawłowicz (pisownia oryginalna). Zapewnia jednego z komentatorów, że będei walczyć o wykluczenie Scheuring-Wielgus z Komisji.

d34a369
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34a369
Więcej tematów