Trwa ładowanie...
d2b4xen

Krwawa potyczka Boko Haram z armią Kamerunu

Ponad 100 bojowników radykalnej organizacji islamistów Boko Haram poniosło śmierć w potyczce z armią Kamerunu - poinformował w poniedziałek wieczorem rząd tego kraju. Według komunikatu islamiści usiłowali wtargnąć na terytorium Kamerunu z sąsiedniej Nigerii.
Share
d2b4xen

Do potyczki miało dojść w sobotę na północy Kamerunu, w pobliżu granicy z Nigerią.

Rzecznik rządu Kamerunu Issa Tchiroma powiedział, że islamiści najpierw ostrzelali posterunki armii kameruńskiej z moździerzy, z terytorium Nigerii a następnie dokonali ataku, który został odparty.

- W rezultacie ponad 100 islamistów poniosło śmierć. Po stronie armii Kamerunu nie było strat. Islamiści zostali zmuszeni do opuszczenia przygranicznego nigeryjskiego miasta Gamboru i wycofania się w głąb terytorium Nigerii - powiedział rzecznik.

Już od kilku dni tysiące mieszkańców miast i wiosek w północno wschodniej Nigerii, opanowanych ostatnio przez Boko Haram, ucieka do Kamerunu przed masakrami dokonywanymi przez islamistów. Islamiści z Boko Haram dążą do utworzenia w północnej Nigerii państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

d2b4xen

Podziel się opinią

Share
d2b4xen
d2b4xen
Więcej tematów