Trwa ładowanie...
d30prdx
09-09-2014 00:15

Krwawa potyczka Boko Haram z armią Kamerunu

Ponad 100 bojowników radykalnej organizacji islamistów Boko Haram poniosło śmierć w potyczce z armią Kamerunu - poinformował w poniedziałek wieczorem rząd tego kraju. Według komunikatu islamiści usiłowali wtargnąć na terytorium Kamerunu z sąsiedniej Nigerii.

d30prdx
d30prdx

Do potyczki miało dojść w sobotę na północy Kamerunu, w pobliżu granicy z Nigerią.

Rzecznik rządu Kamerunu Issa Tchiroma powiedział, że islamiści najpierw ostrzelali posterunki armii kameruńskiej z moździerzy, z terytorium Nigerii a następnie dokonali ataku, który został odparty.

- W rezultacie ponad 100 islamistów poniosło śmierć. Po stronie armii Kamerunu nie było strat. Islamiści zostali zmuszeni do opuszczenia przygranicznego nigeryjskiego miasta Gamboru i wycofania się w głąb terytorium Nigerii - powiedział rzecznik.

Już od kilku dni tysiące mieszkańców miast i wiosek w północno wschodniej Nigerii, opanowanych ostatnio przez Boko Haram, ucieka do Kamerunu przed masakrami dokonywanymi przez islamistów. Islamiści z Boko Haram dążą do utworzenia w północnej Nigerii państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

d30prdx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30prdx
Więcej tematów